خانه > اخبار > کسب‌وکارهای برنده و بازنده در طول مسابقات یورو ۲۰۱۶

کسب‌وکارهای برنده و بازنده در طول مسابقات یورو ۲۰۱۶

 

ما در میانه راه به خانه بازنمی‌گردیم» این بخشی از سرود غیررسمی تیم فوتبال انگلستان در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا «یورو ۲۰۱۶» است که افرادی مانند شون رایدر، هوادار مدجستر ـ لقبی که به بیشتر طرفداران دو آتشه منچستر یونایتد اطلاق می‌شود

به نقل از صمت: (مد به معنای دیوانه و مدجستر به معنی دیوانه منچستر یونایتد است) ـ و جامعه خرده‌فروشان در سراسر بریتانیا زمزمه کرده و از این طریق رویای قهرمانی تیم فوتبال کشورشان را در مسابقات یورو ۲۰۱۶ با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. اما در میادین و فروشگاه‌های خرده‌فروشی کالاها، این به معنای فوران پشتیبانی‌های وطن‌پرستانه از تیم‌های انگلستان، ولز و ایرلند شمالی نیست. صاحبان فروشگاه‌ها، مالکان بارها و تریاها و صاحبان رستوران‌ها در واقع امیدوارند که عامل «احساس خوب فوتبالی» همچون تلنگری موجب تحریک بازار فروش کالاها و اجناس آنها شود و در کنار آنها برخی حوزه‌های کسب‌وکار نیز به شکل ویژه‌ای انتظار دارند که این تورنمنت یک ماهه موجب تقویت و بهبود کاسبی آنها شود، گرچه در ابعاد گسترده‌تر و کلان‌تر برای اقتصاد بریتانیا پرسودتر خواهد بود اگر کارگران و عموم نیروی‌کار فعال این سرزمین، بیشتر از تماشای مسابقات بر انجام وظایف کاری‌شان متمرکز شوند.
فروشندگان پوشاک ورزشی
برای تمام ملل همخانه به استثنای اسکاتلند (انگلیس، ولز و ایرلند شمالی) و در مشاجرات اقتصاددانان می‌توان ظرفیت‌های بالقوه بزرگتری را برای بهبود شاخص‌های فروش در خرده‌فروشی‌های بریتانیا مشاهده کرد. البته این شاخص‌ها تاثیراتی به مراتب بهتر را نشان خواهند داد اگر دست‌کم یکی از تیم‌هایی که نام برده شد از مرحله گروهی عبور کرده و به مراحل حذفی برسند.
درحال‌حاضر باید پذیرفت که فروشگاه‌های لوزام وزرشی مانند اسپرتس دایرکت و جی‌دی اسپرتس که ماکت‌های (مانکن‌های) پیراهن تیم فوتبال انگلستان با نشان نایک و برچسب قیمت بالای ۵۰ پوند روی آن را در معرض دید عموم قرار داده‌اند، بزرگترین برندگان یک تورنمنت موفق خواهند بود که ۳ شیر (۳ کشور نامبرده) در آن حضور دارند. اما در عین حال با کالاهای ویژه جام یورو ۲۰۱۶ که دامنه قیمت و تنوع آنها از پوتین‌های سیماب‌گون ۲۵۰ پوندی کریستیانو رونالدو با نشان نایک تا توپ‌های فوتبال، لیوان‌های یادگاری و برچسب‌های پایینی ۵۰ سنی را در بر می‌گیرد فرصت‌های پرشماری را برای سایر فعالان در بازار خرده‌فروشی بریتانیا فراهم می‌کند تا آنها نیز درگیر ماجرا شوند. هاوارد آرچر، اقتصاددانان ارشد حوزه بریتانیا و اروپا در شرکت مشاوره بینش جهانی THS در این‌باره می‌گوید: «عملکرد بهتر کشورهای همخانه (انگلیس، ولز، ایرلند شمالی) و اسکاتلند در این مسابقات به منزله بزرگترین عامل بالقوه تقویت‌کننده برای کل اقتصاد این سرزمین خواهد بود و در مقابل اگر خروج پرتعداد این کشورها در همان مراحل اولیه (مرحله گروهی مسابقات) روی دهد این بدان معنی خواهد بود که تعداد پرشماری از سوغاتی‌ها، ماکت‌ها، مجسمه‌ها و در مجموع اشیای یادگاری روانه سطل‌های زباله می‌شوند. »

همچنین ببینید

پاسخگویی بنگاه‌های اقتصادی

مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها یعنی رویه‌های باز و شفاف کسب‌وکار، یعنی روش‌هایی که مبتنی بر ارزش‌های اخلاقی ...