خانه > اخبار > کشف محموله تاریخی و سکه های طلا و نقره دوران ساسانی+عکس

کشف محموله تاریخی و سکه های طلا و نقره دوران ساسانی+عکس

 

رکنا: فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از کشف و ضبط تعدادی سکه و اشیاء مربوط به ادوار مختلف تاریخی خبرداد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رحمت الهی گفت: برابر اعلام فرمانده یگان حفاظت استان زنجان، در پی کسب اخباری از سوی دوست داران میراث فرهنگی مبنی بر خرید و فروش اشیاء تاریخی فرهنگی، با توجه به اهمیت موضوع، بلافاصله موضوع در دستور کار یگان حفاظت استان قرار گرفت.
وی افزود: پس از تشکیل تیم ویژه بررسی و تحقیق و به محض تایید و احراز صحت خبر با هماهنگی مقام قضایی استان و همکاری عوامل انتظامی، اکیپی زبده از نیروهای یگان به سرپرستی فرمانده یگان حفاظت به محل اعزام شدند که در عملیاتی مستقل ضمن دستگیری متهم ، تعدادی سکه و اشیاء تاریخی از این محل کشف و ضبط شد.
فرمانده یگان حفاظت تصریح کرد: در این عملیات، ضمن دستگیری یک نفر از قاچاقچیان اشیاء عتیقه، تعداد ۲۷۳ قطعه سکه سیمین، مقدار تقریبی ۲۲۵ گرم سکه شکسته، تعداد ۳ عدد سکه از جنس طلا، یک عدد نشان طلا با نقش اژدها، ظرف نقره ای با روکش طلا و ۲ عدد سنجاق سر از جنس نقره کشف و ضبط شد.
وی اضافه کرد: برابر نظر کارشناسان میراث فرهنگی کلیه اشیاء مکشوفه اصل و متعلق به دوره های تاریخی ساسانی و اسلامی است.
فرمانده یگان حفاظت گفت: در این رابطه فرد دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی استان تحویل شد و پیگیری موضوع در دستور کار یگان حفاظت استان قرارگرفت

همچنین ببینید

سکه ۲۷۰ هزار تومان حباب دارد!

در هفته ای که گذشت، بازار داخلی سکه و طلا علیرغم ثبات نسبی قیمتهای جهانی ...