خانه > اخبار > کمبود وسایل اطفای حریق در صنایع پتروشیمی نشانه بی‌مسؤولیتی برخی مدیران است

کمبود وسایل اطفای حریق در صنایع پتروشیمی نشانه بی‌مسؤولیتی برخی مدیران است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمبود وسایل اطفای حریق و امداد و نجات در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نشان از بی‌مسؤولیتی برخی مدیران این صنعت دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ماهشهر، علی گلمرادی شامگاه پنج‌شنبه با حضور در محل آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و ستاد فرماندهی بحران، با ابراز تشکر از همه کارکنان سازمان منطقه ویژه، کار نیروهای آتش‌نشانی را بسیار دشوار و پیچیده دانست.

وی اظهار کرد: عدم وجود حداقل یک فروند بالگرد امداد و نجات در تشکیلات منطقه ویژه با وجود ده‌ها کارخانه پتروشیمی با ارزش میلیاردها دلار برای صیانت از این سرمایه‌ها در مقابل حوادث احتمالی را بی‌تدبیری و شاید بی‌تعهدی عوامل ذی‌ربط می‌دانم.

این نماینده مجلس دهم اقدامات استاندار خوزستان و فرماندار شهرستان بندر ماهشهر به عنوان فرمانده بحران در محل حادثه را مثبت ارزیابی کرد و قابل تقدیر دانست.

گلمرادی با بیان اینکه مدیریت منابع و امکانات موجود کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بر اتخاذ تدابیر لازم از سوی مدیران صنعت در پیشگیری از حوادث مشابه از طریق آموزش و رفع ایراد و نواقص ایمنی در مجتمع صنایع فعال منطقه تأکید کرد.

همچنین ببینید

تحقق انتظار ۶۲ ساله برای واردات بدون نیاز به پول نفت

رییس جمهوری با بیان اینکه نا امید کردن مردم خدمت به آنها نیست، تاکید کرد: ...