خانه > اخبار > گزارش عملکرد یک‌ساله دفتر ارتباطات وزارت صمت؛ تمرکز بر برنامه‌های تحولی دانش‌محور ارتباطاتی

گزارش عملکرد یک‌ساله دفتر ارتباطات وزارت صمت؛ تمرکز بر برنامه‌های تحولی دانش‌محور ارتباطاتی

مرکز ارتباطات وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان بازوی ارتباطی این وزارتخانه با جوامع هدف و ذی‌نفعان هدفگذاری شده و موجود، به فعالیت می‌پردازد. تحقق اهداف سازمانی تعریف شده و انجام برنامه‌های تحولی دانش‌محور ارتباطاتی، از جمله ماموریت‌های تعریف شده برای این مرکز است.

به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، خانواده مرکز ارتباطات وزارت صمت متشکل از سه اداره‌ امور بین الملل، خبر و ارتباط با استان‌ها و سازمان‌ها است. وزارت صنعت، معدن و تجارت دارای گستره‌ موضوعی بسیاری است که به همین سبب نمی‌توان به صورت مطلوب با رویکرد مرسوم از عهده پوشش همه کلان‌پروژه ها و رویداد ها برآمد. از همین رو مرکز به‌منظور پوشش و پیوست رسانه‌ای مناسب این گستره موضوعی، اقدام به تشکیل کارگروه‌ها و کمیته‌های تخصصی به فراخور موضوع و موقعیت کرده است که از میان آنها می‌توان به کمیته تحقیقات، کمیته شورای اطلاع‌رسانی، کمیته تبلیغات و تولید محتوا، کمیته پژوهش و افکارسنجی، معاون کمیته آمار و اطلاعات، کمیته آموزش رسانه‌ای، کمیته امور بین الملل، کمیته مستندسازی سازمانی، کمیته فضای مجازی، کمیته گروه تخصصی و پیگیری طرح‌های شاخص، کمیته همکاری‌های بین المللی و اطلاع‌رسانی، کمیته طرح و برنامه ریزی استراتژیک (راهبری) و غیره اشاره کرد.

مرکز ارتباطات وزارت صمت علاوه بر دسترسی به رسانه‌های رسمی به علت دسترسی گسترده و مطلوبی که در سراسر کشور به رسانه های محلی (میکرو مدیا) به واسطه سازمان های استان دارد، دارای شبکه توزیع و ارتباطی بسیار خوبی است که یکی از فرصت‌های بزرگ این مجموعه است. اما از سوی دیگر، عدم وجود نیروی انسانی متخصص حوزه موضوعی ارتباطات درون بدنه و صرف تجربه‌محوری و انجام کارهای روزمره یکی از مسائل این مرکز است.

انقلاب اسلامی یک چله پرفراز و نشیب را با حفظ شعارها و آرمان‌های خود پشت سر گذاشته است و در مسیر تحقق این اهداف بلند با وسوسه های شیطانی و موانع درونی و بیرونی بسیاری مواجه شده است. راز پیمایش این مسیر پرفرازونشیب و عبور از گردنه های سخت را باید در ماهیت این نظام انقلابی و رابطه وثیق میان امت و امام جامعه جست‌وجو کرد.

رهبر معظم انقلاب گام های اصلی و قله‌های این حرکت را در پنج مرحله عنوان کردند که عبارت است از: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن بین الملل اسلامی. بر اساس منظومه فکری ایشان تاکنون دو مرحله از این زنجیره به هم پیوسته تحقق یافته است و اکنون در مرحله سوم به سر می‌بریم. بر این اساس چله دوم انقلاب، دومین گام از فرآیند تحقق اهداف مرحله ای انقلاب و جهاد برای ساخت سه مرحله باقی مانده است: « انقلاب پُرشکوه ملت ایران … تنها انقلابی است که یک چله‌ پُرافتخار را بدون خیانت به آرمان‌هایش پشت سر نهاده و… اینک وارد دومین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی شده ‌است.» (بیانیه گام دوم).

در این راستا نهادها و ساختارهای نظام مقدس جمهوری اسلامی باید همه ظرفیت‌های خود را بسیج کنند تا این اهداف مرحله ای در گام دوم انقلاب اسلامی محقق شود. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به‌عنوان یک نهاد عمومی لازم است رویکردها و برنامه های تحولی خود را با نقشه راه و مراحل سه گانه مورد تاکید در بیانیه گام دوم انقلاب هماهنگ کند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

واگذاری سهام تودلی‌ ایران خودرو کلید خورد

مدیر عامل ایران خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد که موضوع واگذاری سهام ...