خانه > اخبار > گزارش واردات خودرو به رییس جمهوری ارائه شد

گزارش واردات خودرو به رییس جمهوری ارائه شد

 گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره واردات خودرو و فساد زنجیره ای بجا مانده از قبل، به رئیس جمهوری تقدیم شد.

 

به نقل از  ایرنا از وزارتخانه یاد شده، «محمد شریعتمداری» وزیر صنعت، معدن و تجارت در این باره گفت: در راستای شفافیت، گزارش این وزارتخانه درباره واردات خودرو و فساد زنجیره ای بجا مانده از قبل، به رئیس جمهوری تقدیم شد. 
وی افزود: برای ثبات بازار و نظارت بر عرضه و احتکار کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده اند، از روز شنبه ستاد مبارزه با احتکار و اختفا بطور ویژه آغاز بکار می کند.
پیش از این وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود: فهرست اطلاعات ارز تخصیص یافته به نرخ رسمی در اختیار بانک مرکزی بوده و نسبت به انتشار اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام کرده است.
وی ادامه داد: با تقاضای بانک مرکزی، کدهای اچ.اس(HS) مربوط به نظام هماهنگ شده گمرکی مربوط به خودرو را در فهرستی با بانک مرکزی اعلام کردیم تا اسامی دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات مجاز خودرو اطلاع رسانی شود.
شریعتمداری یادآورشد: کالاهای اساسی که ارز ۴۲۰۰ تومانی به آنها تخصیص می یابد و یا با یارانه ۴۰۰ تومانی با نرخ ۳۸۰۰ تومان محاسبه می شود، دارای قیمت تثبیتی مصوب ستاد تنظیم بازارند که از سوی بازرسان مشترک سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی از مبدا کنترل می شود.

همچنین ببینید

برخی به دنبال واردات خودرو با استانداردهای قدیمی هستند

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر الزامی بودن رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی ایران ...