خانه > اخبار > گزارش کارخانه ارج روی میز من است

گزارش کارخانه ارج روی میز من است

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با برشمردن دلایل تعطیلی کارخانه‌ای مثل ارج گفت: سهامداران ارج آن را دوشیده‌اند!

این روزها مطرح شدن تعطیلی کارخانه‌های مستهلک و ورشکسته و همین طور علنی شدن فیش‌های رقم بالای برخی مدیران فضای رسانه‌ای کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است. برخی معتقدند این مسائل با توجه به قرار داشتن در سال پایانی دولت یازدهم، کاری سیاسی بوده که در جهت تضعیف دولت و رییس جمهور مطرح شده و گروهی دیگر نیز معتقدند این مسائل ماهیت سیاسی نداشته و جزو ماهیت جوامع قانون‌مدار است. ایسنا برای پیگیری موضوع این بار به سراغ یکی از اعضای کابینه دولت رفته و نظر وی را در این باره جویا شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص دلایل نبش قبر شدن تعطیلی کارخانه‌های فرسوده و مستهلک با بیان این‌که در دولت یازدهم تا پایان سال گذشته بیش از ۸۰۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی را راه‌اندازی کرد و به تناسب آن اشتغال ایجاد شده است، گفت: در این روند یکسری از واحدها نیز به طور طبیعی از مدار خارج شده‌اند.

محمدرضانعمت‌زاده ادامه داد: از مدار خارج شدن این واحدهای صنعتی به دلایل متعدد نظیر قدمت آنها، عدم نوسازی و به روز نشدن آنها، شرایط بازار، اختلاف بین شرکا و غیره بوده که از نظر من کاملا هم طبیعی است. هم اکنون در آلمان سالی ده‌ها هزار کارخانه ورشکسته از مدار خارج می‌شوند و این موضوع تنها به کشور ما مربوط نمی‌شود.

وی با تاکید بر این‌که هم‌اکنون گزارش کارخانه ارج بر روی میز من است و در حال بررسی جزییات آن هستم، تصریح کرد: پیش از این عده‌ای را برای تحقیق درباره کارخانه ارج مامور کرده بودم که بر اساس آن متوجه شدم عمده سهام این کارخانه یعنی چیزی حدود ۷۵ درصد آن بین سه گروه خصولتی‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و غیره تقسیم شده است.

همچنین ببینید

وزیر صنعت: همه کالاهای مانده در گمرکات طی یک ماه آینده ترخیص می‌شود

 وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با ابلاغ جدید رییس‌جمهوری و تصمیمات ستاد اقتصادی دولت، ...