خانه > اخبار > گشت‌های بازرسان استاندارد تهران برای جلوگیری از کم‌فروشی‌ها

گشت‌های بازرسان استاندارد تهران برای جلوگیری از کم‌فروشی‌ها

مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: بازرسی‌های این اداره‌کل جهت نظارت بر عملکرد وسایل توزین و سنجش و نازل‌های سوخت مایع و CNG، با همراهی بازرسان سایر دستگاه‌های نظارتی در سطح استان به طور مستمر در حال انجام است.

به نقل از اداره کل استاندارد استان تهران، محمدحسین طاهری در این خصوص تشریح کرد: بازرسی سرزده از مراکز عرضه استان جهت جلوگیری از کم‌فروشی ترازوهای اصناف، با مشارکت بازرسان تعزیرات شهر تهران، سازمان غذا و دارو و اداره‌کل دامپزشکی استان تهران انجام شد.

وی ادامه داد: در این بازرسی‌ها، علامت‌گذاری ترازوهای مورد استفاده در دادوستد عمومی و مستندات آزمون دوره‌ای آن‌ها بررسی و ترازوهای فاقد نشانه‌گذاری قانونی مرکز اندازه‌شناسی شناسایی شد.

طاهری توضیح داد: با توقیف و جمع‌آوری ترازوهای غیراستاندارد، مطابق ماده ۴۶ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد و ماده ۳ ضوابط اجرایی و مقررات اوزان و مقیاس‌ها به مراجع ذی‌صلاح قانونی ارجاع شد.

این مقام مسئول همچنین از ادامه بازرسی‌ها برای کنترل نازل‌های بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت مایع خبر داد و افزود: بازرسی و آزمون نازل‌های بنزین از چند جایگاه سوخت به منظور نظارت بر عملکرد نازل‌ها و همچنین اقدامات بازرسی و آزمون آزمایشگاه‌های همکار استاندارد انجام شد.

بر اساس این گزارش، از ابتدای سال تا کنون ۱۵۴ هزار و ۶۵۲ مورد بازرسی از نازل‌های سوخت مایع و ۲۳ هزار و ۳۸۶ مورد بازرسی از وسایل توزین و سنجش سبک در استان تهران، توسط بازرسان استاندارد انجام شده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

استانداردسازی بین‌المللی معادن برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی

 رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: استانداردسازی جهانی در حوزه معادن، سرمایه‌گذاران ...