خانه > اخبار > ۲۸ تا ۳۰ شهریور ماه؛ بزرگترین هیات تجاری روسیه به ایران می‌آید

۲۸ تا ۳۰ شهریور ماه؛ بزرگترین هیات تجاری روسیه به ایران می‌آید

اتاق بازرگانی تهران از انجام هماهنگی‌های لازم برای ورود بزرگترین هیات تجاری روسیه به ایران برای مذاکره با شرکت‌های بخش خصوصی خبر داد.

به نقل از اتاق بازرگانی تهران، بر اساس توافق اتاق بازرگانی تهران و مرکز صادرات فدراسیون روسیه، یک هیأت تجاری ۱۲۵ نفره متشکل از نمایندگان ۷۸ شرکت روسی برای مذاکره رو در رو با همتایان خود طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ شهریور ماه به تهران سفر خواهند کرد؛ بر این اساس، اعضای اتاق تهران و اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور می‌توانند برای مذاکره با بازرگانان روسی در این رویداد حضور پیدا کنند.

زمینه فعالیت اعضای این هیأت شامل حوزه‌هایی چون صنایع غذایی و کشاورزی نظیر گوشت، ماکارونی و پاستا، آب معدنی، انواع نوشیدنی‌ها، غلات، شیرینی و شکلات، انواع روغن‌های خوراکی، آبزیان، تجهیزات و ماشین‌آلات صنایع غذایی و کشاورزی، بسته‌بندی، سلامت، دارو و تجهیزات پزشکی، مصالح ساختمانی، شیشه و بلور، صنایع چوب، قطعات خودرو، حمل‌ونقل، تجهیزات صنعتی، صنایع فلزی، سیستم‌های مخابراتی و رادیویی، حفاری و استخراج، انرژی، بازیافت، تبلیغات و بازاریابی دیجیتال، آموزش و … است.

از این رو، معاونت امور بین‌الملل اتاق تهران در نظر دارد تا به منظور بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت حضور این هیأت تجاری در کشورمان، با زمان‌بندی جلسات دوجانبه تجاری و تعیین وقت، فرصت گفت‌وگو را به‌صورت مجزا در اختیار تجار و فعالان اقتصادی علاقمند ایرانی قرار دهد.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، هر یک از اعضای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور برای حضور در جلسات، ملزم به ثبت‌نام و درج اطلاعات خود (فقط به زبان انگلیسی) در فرم ارائه شده هستند تا کارت ورود به رویداد برای ایشان صادر و از طریق ایمیل ارسال شود.

همچنین شرکت‌های ایرانی در هر روز تنها می‌توانند با ۵ شرکت روس و با هر کدام صرفاً به مدت ۱۵ دقیقه مذاکره کنند. به منظور تعیین وقت مراجعه، انتخاب این طرف‌ها در فرم ثبت‌نام ضروری است. در عین حال، در صورت تمایل به مذاکره با بیش از ۵ شرکت، اعضا باید مجدداً فرم ثبت نام را برای روزهای دوم و سوم تکمیل و طرف‌های خارجی موردنظر خود را نیز انتخاب کنند.

با توجه به اینکه روز چهارشنبه مورخ ۳۰ شهریورماه به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها اختصاص یافته است، اولویت مذاکرات و وقت‌دهی با این مجموعه‌ها خواهد بود. سایر اشخاصی که موفق به دیدار هیأت مذکور در روزهای اول و دوم نشده باشند، با اولویت پایین‌تری تعیین وقت شده و امکان دیدار خواهند داشت.

طبق این برنامه، پس از پایان ثبت‌نام، زمان‌های مراجعه در روزهای موردنظر از طریق ارسال ایمیل به آدرس مندرج در فرم، به اطلاع علاقمندان خواهد رسید. بدیهی است ممکن است ملاقات‌های ۱۵ دقیقه‌ای، به طور متوالی تنظیم نشده باشند. توجه به این نکته نیز ضروری است که حضور در جلسات مذاکرات دوجانبه، صرفاً با ارائه کارت ورود به همایش (ارسالی از طریق ایمیل و حاوی اطلاعات زمان گفت‌وگو با طرف‌های روسی) میسر خواهد بود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

مدیرعامل توانیر خبر داد: ساخت مرحله نخست ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در ۸ نقطه تهران

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: در جلساتی که ...