خانه > اخبار > ۲۹ طرح ایمیدرو تا پایان امسال افتتاح می‌شود

۲۹ طرح ایمیدرو تا پایان امسال افتتاح می‌شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افتتاح ۲۹ طرح و پروژه ایمیدرو به ارزش پنج‌هزار و ۶۵۱ میلیارد تومان تا پایان سال خبر داد.

«وجیه‌الله جعفری» در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایرنا افزود: میزان سرمایه‌گذاری ارزی انجام شده برای این طرح‌ها و پروژه‌ها ۱۴.۴ میلیارد دلار و ۲۵۸.۶ میلیون یورو است.

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ادامه‌داد: اشتغال‌زایی برای ۲ هزار و ۹۸ نفر با اجرای این طرح‌ها انتظار می‌رود.

تحقق ۳۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی

جعفری خاطرنشان‌کرد: صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های کشور توسط شرکت های تابعه ایمیدرو به میزان یک میلیارد و ۱۸۸ میلیون دلار طی سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ بوده است.

وی اضافه‌کرد: همچنین برای سال جاری صرفه جویی ارزی به میزان ۵۰۰ میلیون دلار برنامه‌ریزی شده که تاکنون ۳۰۰ میلیون دلار آن محقق شده است.

معاون وزیر صمت بیان‌داشت: از سوی دیگر، انجام هماهنگی های لازم برای تاسیس «صندوق پژوهش و فناوری فولاد» با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با مشارکت شرکت‌های فولادی کشور، در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان و سازندگان داخلی و تسهیل گری طراحی ساخت و تولید داخل مورد توجه این سازمان است.

وی بیان‌داشت: با برنامه ریزی انجام شده، مقرر شد این صندوق تا پایان سال جاری، مجوز ثبت و عملیاتی شدن فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت و برای پوشش ضمانت نامه ای تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال، فعالیت های ساخت و تولید داخل را حمایت و پشتیبانی کند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

درس‌هایی برای صنعت خودروی ایران

رئیس هیات مدیره تعاونی تأمین نیاز قطعه‏‬ سازان کشور در یادداشتی به بررسی سیر تکوین ...