خانه > اخبار > ۲۹ طرح ایمیدرو تا پایان امسال افتتاح می‌شود

۲۹ طرح ایمیدرو تا پایان امسال افتتاح می‌شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افتتاح ۲۹ طرح و پروژه ایمیدرو به ارزش پنج‌هزار و ۶۵۱ میلیارد تومان تا پایان سال خبر داد.

«وجیه‌الله جعفری» در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایرنا افزود: میزان سرمایه‌گذاری ارزی انجام شده برای این طرح‌ها و پروژه‌ها ۱۴.۴ میلیارد دلار و ۲۵۸.۶ میلیون یورو است.

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ادامه‌داد: اشتغال‌زایی برای ۲ هزار و ۹۸ نفر با اجرای این طرح‌ها انتظار می‌رود.

تحقق ۳۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی

جعفری خاطرنشان‌کرد: صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های کشور توسط شرکت های تابعه ایمیدرو به میزان یک میلیارد و ۱۸۸ میلیون دلار طی سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ بوده است.

وی اضافه‌کرد: همچنین برای سال جاری صرفه جویی ارزی به میزان ۵۰۰ میلیون دلار برنامه‌ریزی شده که تاکنون ۳۰۰ میلیون دلار آن محقق شده است.

معاون وزیر صمت بیان‌داشت: از سوی دیگر، انجام هماهنگی های لازم برای تاسیس «صندوق پژوهش و فناوری فولاد» با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با مشارکت شرکت‌های فولادی کشور، در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان و سازندگان داخلی و تسهیل گری طراحی ساخت و تولید داخل مورد توجه این سازمان است.

وی بیان‌داشت: با برنامه ریزی انجام شده، مقرر شد این صندوق تا پایان سال جاری، مجوز ثبت و عملیاتی شدن فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت و برای پوشش ضمانت نامه ای تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال، فعالیت های ساخت و تولید داخل را حمایت و پشتیبانی کند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان تمدید شد

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور از تمدید مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل ...