خانه > اخبار > ۴۱۴۹ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته‌اند

۴۱۴۹ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته‌اند

چهار هزار و ۱۴۹ واحد راکد در سال گذشته به چرخه تولید بازگشته‌اند که موجب اشتغالزایی بیش از ۱۰۰ هزار نفر به‌ صورت مستقیم و غیرمستقیم شده است

به نقل از خبرگزاری ایرنااز روزنامه ایران اقتصادی، در سال گذشته ۴ هزار و ۱۴۹ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته‌اند که موجب اشتغالزایی بیش از ۱۰۰ هزار نفر به‌ صورت مستقیم و غیرمستقیم شده است.

بنا بر داده‌های دبیرخانه نهضت احیای واحدهای اقتصادی دولت سیزدهم، تا سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۷ هزار و ۶۹۷ واحد غیرفعال و نیمه‌فعال شناسایی شده‌اند. در این میان در سال اول فعالیت نهضت احیا، با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی، غیردولتی و انقلابی، تعداد ۴ هزار و ۱۴۹ واحد احیا شدند.

در یک سال گذشته از مجموع ۴۱۴۹ واحد احیا شده، بجز ۴ هزار و ۱۴۹ واحد احیا شده در شهرک‌های صنعتی، ۶۲۲ واحد راکد نیز توسط معاونت وزارت صمت یعنی معادن و ایمیدرو احیا شده و ۴۱۱ واحد دیگر نیز توسط سازمان بسیج مستضعفین به چرخه تولید بازگشته‌اند.

داده‌ها نشان می‌دهد استان‌های تهران، خراسان‌رضوی و قزوین به ترتیب با ۵۳۷، ۳۵۶ و ۲۷۱ واحد بیشترین میزان واحدهای احیا شده را به خود اختصاص داده‌اند که با احیای این میزان واحد تولید، برای ۱۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

تحقق ۹۷ درصد از برنامه‌های تدوین شده اشتغالزایی در شهرک‌های صنعتی

بر اساس داده‌ها، در سال گذشته ۹۷ درصد از برنامه‌های تدوین شده اشتغالزایی در شهرک‌های صنعتی محقق شد. به عبارت دیگر بیش از ۳۵ هزار و ۷۶۶ فرصت اشتغال موجود برنامه‌ریزی شده، با احیای واحدهای صنعتی محقق شد.

بنا بر داده‌های دبیرخانه نهضت احیای واحدهای اقتصادی دولت سیزدهم، در ۱۲ ماه سال گذشته ۲ هزار و ۶۰۲ واحد صنعتی راکد با ظرفیت اشتغالزایی بیش از ۳۵ هزار و ۷۶۶ فرصت اشتغال در شهرک‌های صنعتی احیا شدند.

نکته قابل‌توجه اینکه احیای واحدهای راکد صنعتی در ۴ ماه منتهی به فروردین‌ماه امسال رشد قابل‌توجهی به خود گرفته است. این را داده‌های آماری از نتایج طرح پایش واحدهای صنعتی غیرفعال کل کشور می‌گوید، آنجا که از آمارهای آن استنباط می‌شود از اول آذرماه سال گذشته تا پایان اسفند همین سال، ۷۰۵ واحد راکد احیا و در مقایسه با ۸ ماه نخست با رشدی حدود ۸۳ درصدی مواجه شد.

در همین مدت مقدار اشتغال ایجاد شده ۱۵ هزار و ۷۰ شغل بوده که در مقایسه با ۸ ماه نخست سال گذشته با افزایش بیش از ۴۸ درصدی مواجه شده است.

داده‌ها نشان می‌دهد تهران، فارس و خوزستان استان‌هایی بوده‌اند که بیشترین واحد راکد در شهرک‌های صنعتی آنها احیا شده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

واگذاری سهام تودلی‌ ایران خودرو کلید خورد

مدیر عامل ایران خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد که موضوع واگذاری سهام ...