خانه > اخبار > نعمت‌زاده خواستار شد؛ اقتصاد محور کار نمایندگی‌های خارج از کشور قرار گیرد

نعمت‌زاده خواستار شد؛ اقتصاد محور کار نمایندگی‌های خارج از کشور قرار گیرد

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور خروج از رکود اقتصادی و رسیدن به رشدهای اقتصادی مثبت و روبه بالا باید در جهت توسعه صادرات غیرنفتی تلاش کنیم.

محمدرضا نعمت زاده گفت: با محور قرار دادن امور اقتصادی بر فعالیت‌های سفارتخانه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می‌توان به تشویق علاقمندان خارجی و حمایت‌های مؤثر از شرکت‌های فنی و مهندسی و همچنین تسهیل در صدور روادید تجاری فعالان اقتصادی و افزایش ارزش صادرات کالا و خدمات غیرنفتی در سال های آتی امیدوار بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور افزود: پشتیبانی از فعالان اقتصادی ایران در جهت توسعه صادرات از مهم ترین سیاست های این وزارتخانه است.

نعمت‌ زاده همچنین از روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور خواستار مواردی نظیر پشتیبانی از برگزاری همایش و نمایشگاه‌ها، رایزنی تجاری و حمایت‌های موثر از شرکت‌های خدماتی فنی و مهندسی شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: لزوم همکاری های جدی با کشورهای همسایه که از بازارهای مهم هدف محسوب می‌شوند، نیازمند روابط دیپلماتیک مطلوب سیاسی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح وضعیت ایران اشاره کرد گفت: در زمینه فضای کسب و کار رتبه جمهوری اسلامی ایران از میان ۱۸۹ کشور جهان طی دو یا سه سال اخیر به رتبه ۱۵۲ رسیده و ما تلاش می‌کنیم که تا آخر دولت یازدهم این میزان را به زیر ۱۰۰ برسانیم.

همچنین ببینید

وزیر صنعت: اجازه دهید تولید در کشور نفس بکشد

وزیر صنعت، معدن و تجارت «یک عامل درون‌زای سیاسی» را علت برهم زدن بازار ارز ...