خانه > اخبار > 74 هزار میلیارد تومان به صنایع کشور اختصاص یافت

74 هزار میلیارد تومان به صنایع کشور اختصاص یافت

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که امسال ۷۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی صنایع و تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی کشور اختصاص یافته است.

 

به  نقل از ایرنا، یونس الستی روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز افزود: تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و حمایت از صنایع کوچک در این اعتبار گنجانده شده است. 
وی بیان داشت: این تسهیلات با نرخ چهار درصد در اختیار صاحبان صنایع کشور قرار می گیرد. 
الستی ادامه داد: در قالب تبصره ۱۸ امسال پنج برنامه برای بخش صنعت پیش بینی شده که استفاده از اوراق قرضه برای توسعه طرح های صنعتی و معدنی با مشارکت سازمان صنعت، معدن و تجارت از جمله این برنامه ها است. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رقابت پذیری در بازارهای بین المللی را از دیگر برنامه های این وزارت خانه در سال جاری عنوان کرد و گفت: یک هزار و۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار امسال به این منظور در قالب حمایت از صادرات کشور تخصیص یافته که در سه بسته حمایتی تدوین و هفته گذشته در کمیسیون اقتصاد تصویب و به هیات دولت ارسال شد. 
الستی بدون اشاره به ۳ برنامه دیگر اتخاذ شده در قالب تبصره ۱۸، ادامه داد: بخش صادرات کالاهای صنعتی کشور سال گذشته ۳۱ درصد نسبت به سال ۹۵ رشد داشت و امیدواریم امسال از این میزان فراتر رود. 
وی همچنین به نوسان بازار ارز اشاره کرد و گفت: بانک مرکزی قول داده که ارز ۳ هزار و۸۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را برای سایر نیازهای مردم تامین کند. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود شفاف سازی و مبارزه با فساد را از دیگر رویکردهای این وزارت خانه در سال جاری عنوان کرد و بیان داشت: تمام سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه و بخش خصوصی باید شفافیت را در اولویت کاری قرار دهند. 
معاون امور اقتصادی استانداری البرز نیز در این آیین گفت: در این برهه حساس، فعالیت صنعتگران و تولید کنندگان ایثارگرانه است. 
عبادالله کامکار افزود: افرادی که در بخش صنعت استان سرمایه گذاری می کنند، نیازمند حمایت هستند و باید 
مشوق های لازم برای آنان پیش بینی شود. 
در پایان این آیین از زحمات ایرج موفق رئیس پیشین سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز قدردانی و جهانگیر شاهمرادی به عنوان رئیس جدید این سازمان معرفی شد. 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

توافقات جدید تجاری و صنعتی ایران و عراق

 در جریان سفر هیات بلند پایه سیاسی ایران به عراق، جمعی از فعالان بخش خصوصی ...