خانه > اخبار > 93 درصد واحدها در شهرک های صنعتی کشور خرد هستند

93 درصد واحدها در شهرک های صنعتی کشور خرد هستند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۹۳ درصد واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور جزو صنایع خرد و کوچک هستند که آسیب پذیری انها در برابر فشارهای اقتصادی بیشتر است.

 

محسن صالحی نیا روز سه شنبه در حاشیه نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سبزوار در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۴۳ هزار واحد صنعتی و تولیدی در ۹۸۳ شهرک و ناحیه صنعتی کشور با اشتغال ۸۸۵ هزار نفر در حال فعالیت هستند که رونق تولید و اشتغال و توسعه صنعت کشور را ایجاد کرده اند.
وی اظهار داشت: از این تعداد شهرک و ناحیه صنعتی، ۵۶۲ شهرک صنعتی، ۴۱۲ ناحیه صنعتی و ۹ منطقه ویژه اقتصادی است.
وی گفت: یکی از اهداف سازمان صنایع کوچک، ایجاد شرایط لازم برای بنگاه‌ های خرد، کوچک و متوسط به منظور استقرار و توسعه فعالیت های صنعتی، صنفی، استارت آپ ها و دانش بنیان است که با فراهم کردن زیرساخت ها و بسترسازی مناسب برای حضور سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی این امر تحقق یافته است. 
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: با توجه به اینکه واحدهای صنعتی و تولیدی در برخی موارد با مسائل و مشکلاتی روبرو بوده اند، از منابعی که دولت در اختیار گذاشته بود در جهت توسعه و توانمندی اقتصادی بهره مند شدند و سازمان صنایع کوچک هم تمام امور مربوطه را رصد کرد تا صاحبان صنایع کمترین دغدغه را داشته باشند.
وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون به ۶ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط تسهیلات پرداخت شد که زمینه اشتغال ۱۱۵ هزار نفر را فراهم می کند.
وی گفت: صنایع کوچک ساختار آسیب پذیرتر نسبت به صنایع بزرگ دارند و باید منابع مالی آنها گسترش یابد لذا این سازمان زمینه پیوند بین صنایع کوچک و بزرگ را فراهم کرده تا به یک توانمندی، ثبات پایدار و توان رقابتی دست یابند.
صالحی نیا افزود: رویکرد نخست در واحدهای صنعتی باید تولید صادرات محور و دستیابی بیشتر به بازارهای داخلی و بین المللی باشد. 
وی اظهار داشت: ساختار مطلوبی در تمام شهرکها و نواحی صنعتی کشور شکل گرفته و متناسب با استقرار سرمایه گذاران در شهرکها و نواحی صنعتی زیرساخت ها نیز ایجاد شده تا سرمایه گذاران با احداث واحد صنعتی به زنجیره تولید و اشتغال برسند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راه خلاصی از رکود صنعتی

رونق تولید در حالی در دستور کار سال ۹۸ قرار گرفته که اغلب بنگاه‌ها سال ...