خانه > اخبار > 98 هزار بنگاه اقتصادی به واحد تحقیق و توسعه مجهز می شود

98 هزار بنگاه اقتصادی به واحد تحقیق و توسعه مجهز می شود

 معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۹۸ هزار بنگاه اقتصادی، صنعتی و معدنی کشور به منظور ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه به واحدهای تحقیق و توسعه مجهز می شود.

 

به نقل از  ایرنا، برات قبادیان روز چهارشنبه در حاشیه کارگروه اشتغال استان لرستان در سالن جلسات استانداری در جمع خبرنگاران افزود: این اقدام در راستای طرح تاپ انجام می شود. تاپ طرحی مبتنی بر دانش، دانشگاه و اساتید دانشگاه است تا بتوان تمام فعالیت های جامعه را برمبنای علم و دانش پیش برد و از راهکار علم در فضای کسب و کار استفاده کرد.
وی اظهارداشت: در بودجه سال ۹۷ بین ۲۵ تا ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح تاپ پیش بینی شده است. 
معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: دانشجویان در این طرح، کارآموزی تخصصی خود را با هدف آشنایی با صنعت، تجارت، کشاورزی، خدمات و جامعه در صنعت سپری می کنند. 
وی اظهار داشت: متاسفانه به رغم صرف ۹ ماه زمان توسط دانشجویان کارشناسی ارشد، پایان نامه ها مبتنی بر مساله و رفع مشکل و تقاضای جامعه نیستند و رساله های دکترا نیز با وجود صرف ۱۸ ماه همین مشکل را دارند. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با اجرای طرح تاپ، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا پایان نامه و رساله خود را در بنگاه های اقتصادی و صنعتی انجام می دهند و رساله خود را می نویسند. 
وی اضافه کرد: با اجرای این طرح مشکلات بنگاه های اقتصادی برطرف و نیروهای این بنگاه ها نیز از میان همین افراد انتخاب می شوند. 
قبادیان اظهار داشت: کیفیت زمانی حاصل می شود که تولید بر مبنای دانش و علم صورت گیرد تا بتوان محصول با کیفیت و قابل رقابتی تولید کرد. 
وی افزود: اجرای این کار کمک می کند تا واحدهای اقتصادی به واحدهای تحقیق و توسعه مجهز شوند و در دنیای امروز محصولاتی ماندگار و رقابت پذیر تولید کنند. 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

مصوبه ای که بساط رانت خواران در بورس کالا را جمع می کند

مصوبه شورای عالی بورس در توقف عرضه محصولات به نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی در بورس ...