خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > کشاورزی

کشاورزی

اختلاف نظر در «رشد اقتصادی» به کشاورزی هم رسید/ مرکز پژوهش‌ها رشد کشاورزی را یک درصد کمتر اعلام کرد

ایده‌های مالیاتی نامزدهای ریاست‌جمهوری امریکا

مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش داده که هرچند مرکز آمار ایران، رشد سال ۱۳۹۴ را برای بخش کشاورزی معادل ۵.۴ درصد اعلام کرده اما آمارهای برآوردی وزارت جهاد کشاورزی حاکی از رشد ۴.۵ درصدی این بخش در سال ۱۳۹۴ است.

ادامه نوشته »

حذف ارز دولتی برای واردات مواد غذایی

سید محمد رضا مرتضوی

 در پی حذف ارز مبادله‌ای برای ثبت سفارش برخی اقلام غذایی مانند مرغ و کره، دبیر انجمن صنایع غذایی اعلام کرد که دیگر تولید‌کنندگان صنایع غذایی از ارز دولتی برای واردات مواد غذایی استفاده نخواهند کرد.

ادامه نوشته »

رئیس انجمن آردسازان ایران به ایانا خبر داد: گندم ۹۰۰ تومانی هم مورد اقبال صنایع نان واقع نشد

رئیس انجمن آردسازان ایران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) درباره وضعیت قیمت نان و توزیع گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی به صنایع و کارخانه‌ها گفت: از زمان ممنوع شدن واردات گندم، هیچ افزایشی در قیمت نان به‌وجود نیامد، با وجود آنکه هزینه‌های واحدهای تولیدی افزایش داشته ...

ادامه نوشته »

اعطای وام ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۸ درصد به کشاورزان

معاون سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به افزایش ۲۵ برابری اعتبارات تعاونی های روستایی گفت: بر اساس قانون اعتبار اسناد عادی، وام ۵ تا ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد هشت درصدی به اعضای تعاونی‌هایی که عضو شرکت‌های تعاونی تولید باشند پرداخت می‌شود.

ادامه نوشته »

دولت، زیرساخت های مکانیزه شدن کشاورزی را فراهم کند

دولت، زیرساخت های مکانیزه شدن کشاورزی را فراهم کند

مشکلات آب و کمبود آن تنها در حوزه کشاورزی نیست و در صنعت و تولید هم اثرات منفی می گذارد. اما از آنجایی که مصرف کننده اصلی آب در حدود ۹۰ تا ۹۲ درصد کشاورزان هستند، این حساسیت وجود دارد که این بخش زودتر به این امر توجه کند.

ادامه نوشته »