خانه > اخبار > کشاورزی > منتخبان بخش کشاورزی افراد ملی و متخصص هستند

منتخبان بخش کشاورزی افراد ملی و متخصص هستند

دبیر کل خانه صنعت،معدن وتجارت ایران گفت: انتخابات اتاق تهران نشان داد که بخش خصوصی به سیاستهای باز دولت یازدهم در برابر تشکلها و سازمانهای اجتماعی اعتماد کرده و این می تواند سرآغاز همکاری دو بخش دولتی و خصوصی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشد.محمدرضا مرتضوی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کانون انجمن های صنایع غذایی ایران افزود: اقبال مردمی و توجه ویژه صاحبان صنعت، تولید، حرف و کشاورزی به انتخابات این بار اتاق یک واقعه مثال زدنی از مشارکت عمومی برای حرکت در جهت بهبود وضعیت اقتصاد کشور است و وقتی می خواهیم سیاستهای اقتصاد مقاومتی را به مرحله اجرا درآوریم باید اتکای ما به نیروهای کارامد و نیروهای متخصص کشور باید باشد و از همه ظرفیتها و استعدادهای کشور فارغ از دسته بندی های مختلف پرهیز کنیم تا بتوانیم همه استعدادهای کشور را برای همه نیازهای کشور برای پیشبرد اهداف متعالی اقتصادی انقلاب به ثمر برسانیم.

وی گفت: پیام این اقبال عمومی آن است که مردم و صاحبان صنعت و مشاغل می خواهند نمایندگان خود را در همه شئون اجتماعی از جمله اتاق مشاهده کنند و با تمام استعداد چرخ اقتصاد کشور را به حرکت درآورند. این انتخابات پاسخ شابسته ای بود در زمینه حضور مردم در حوزه اقتصاد و اجتماع و درهای بسته اقتصاد کشور به روی آحاد مردم و به روی تشکلها و سازمانهای اجتماعی کارامد کشور باز شد و بعد از این می توانیم امیدوار باشیم که با این رویکرد هیچ گروه خاصی نمی تواند خود را مدعی اتاق بداند و همه می توانند برای اهداف انقلاب کار کنند و می توانند بخشی از بازیگران اقتصاد کشور باشند.

وی عنوان کرد: این انتخابات نشانه شعور بالای فعالان اقتصادی کشور بود و تغییر طرز فکر دولت نیز در حضور چشمگیر فعالان اقتصادی در این انتخابات بی تاثیر نبود. قول دولت این بود که درهای فعالیتهای اجتماعی را را برای مردم باز می کند. متخصصان و انجمن های کشور و کانون ها نیز به قول دولت در این زمینه اعتماد کردند و انتخابات بی نظیر اخیر اتاق را رقم زدند و این انتخابات نشان دهده اعتماد متقابل بخش خصوصی به دولت بود و سرآغاز برقراری یک رابطه شیرین و پرثمر که می تواند برای مردم نیز پر از میوه های شادی آفرین باشد.

رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی ایران با با اشاره به اینکه نتایج انتخابات اخیر اتاق تهران در حوزه کشاورزی و غذا حاوی یک پیام روشن و واضح بود، اظهار کرد: نتایج انتخابات در بخش کشاورزی دفاع همه جانبه از صاحبان کسب و کار بود. به نظر من آقای احمد صادقیان یک شخص نیست. تک ماکارون هم یک کارخانه معمولی نیست. انقلاب صنعتی که در حوزه فراورده های غلات مشاهده می کنیم و اینکه از واردکننده ماکارونی به صادرکننده تبدیل شده ایم نتیجه زحمات این افراد است و مردم نیز علاقه دارند فرهنگ تولید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود.

مرتضوی اضافه کرد: از سوی دیگر رای قاطع به کاوه زرگران به عنوان مقام رسمی صنعت غذا نشان دهنده این است که مردم به کانون صنایع غذایی کشور رای دادند و کانون می تواند علی رغم همه مسائل مرکز ثقل صنعت غذا باشد. صاحبان کسب و کار در کشور با رای خود نشان دادند که به دنبال این هستند که کشاورزی، دامپروری و صنایع وابسته آنها در کشور باید بتوانیم به پیشرفت های بیشتری دست پیدا کند.

او عنوان کرد: رای به حامد واحدی رای به برنامه ریزی برای اصلاح ساختاری زراعت و استفاده صحیح و درست از منابع آبی و خاکی کشور است. این رای، رای به یک فرد نبود بلکه انتخاب یک ایده بود. این ایده که می توانیم با سرمایه گذاری درست و استفاده صحیح از منابع مالی کشور و منابع خاکی و آبی کشور بخش کشاورزی کشور را رشد دهیم و انقلاب زراعی در کشور به وجود آوریم.

رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی ایران تاکید کرد: اتاق وقتی اسم کشاورزی را با خود یدک می کشد باید بتواند در فضای زراعی کشور تاثیرگذار باشد. ما با شیوه های سنتی نمی توانیم شاهد پیشرفت کشاورزی کشور باشیم. اتاق باید در زمینه حفظ و صیانت زیرساختهای کشاورزی کشور برنامه داشته باشد و در حوزه تامین مالی موردنیاز برای اصلاح زیرساختهای زراعی نیز فعالانه تلاش کند. انجام تمام این کارها به افرادی نیاز دارد که در همه رشته های مختلف با برنامه باشند تا بتوانند ایجاد انقلاب کنند. در هند نیز به اتکای همین پارامترها یک انقلاب کشاورزی و غذایی رخ داد و این کشور از یک واردکننده به صادرکننده این حوزه تبدیل شد.

مرتضوی تاکید کرد: من در کانون صنایع غذایی قول دادم که تلاش خواهیم کرد شش کرسی بخش کشاورزی اتاق تهران به افراد متخصص و فعال حوزه غذا و کشاورزی برسد که خوشبختانه این قول با همکاری و همراهی همه فعالان این حوزه محقق شد. در حال حاضر کسانی وارد اتاق تهران در بخش کشاورزی شده اند که ملی فکر می کنند و دید کلان دارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برای همه کسانی که در انتخابات رای نیاوردند احترام قائل هستیم و از زحمات آنها در گذشته نیز قدردانی می کنیم، افزود: اتاق در حال طی کردن مسیر تکاملی خود است و این تکامل چیزی از ارزش های گذشتگان کم نمی کند. خوشبختانه در دوره هشتم اتاق شاهد حضور فعالان اقتصادی از همه گروهها و تشکلها هستیم که این می تواند اتفاقی تاریخی در اتاق تهران محسوب شود. با اتاقی متشکل از طیفهای اقتصادی مختلف می توانیم به هدف بزرگ برون زا کردن اقتصاد کشور با اتکا به منابع داخلی دست پیدا کنیم

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...