خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز با همکاری نهادقضایی در حال انجام است/بررسی پول مجازی در بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ارایه گزارش آخرین اقدام های انجام شده برای ساماندهی موسسات غیرمجاز اعتباری اظهار داشت: تعیین تکلیف این موسسات با هماهنگی نهاد قضایی و مجلس طبق روش پیش بینی شده به پیش می رود.

ادامه نوشته »

چگونه تسهیلات نوسازی بگیریم؟ ویژه صنعت پلاستیک

دولت ۱۰ هزار میلیاردتومان تسهیلات نوسازی برای صنایع با هدف افزایش صادرات در نظر گرفته و کمیسیون صادرات انجمن ملی پلاستیک برای آشنایی با نحوه دریافت این تسهیلات، یک نشست توجیهی برگزار می کند.

ادامه نوشته »

تفاوت میان صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی

نشست سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در روزهای اخیر برگزار شد و سیاستگذاران از اقصی نقاط جهان در واشنگتن گرد هم آمدند تا به بحث درباره مسائلی بپردازند که اقتصاد جهانی با آنها مواجه است.

ادامه نوشته »

جزئیات نامه‌نگاری ارزی سیف با شافعی

به نقل از  خبرنگار مهر، ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی در نامه‌ای به غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران اعلام کرد: به سبب مشکلات ارزی ایجاد شده در سال ۱۳۹۱، حسب مصوبه شورای پول و اعتبار «دستورالعمل چگونگی ایفای تعهدات ارزی گذشته» به موجب بخشنامه‌های منتهی به بخشنامه ...

ادامه نوشته »

سیف: رویکرد بانک مرکزی حفظ تعادل در بازار و جلوگیری از تکانه های ارزی است

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: رویکرد بانک مرکزی به عنوان سیاست‌گذار ارزی، تداوم روند تعادلی نرخ ارز است تا ضمن حداکثر شدن منافع اقتصادی کشور، با رویکردهای اقتصاد مقاومتی متناسب باشد.

ادامه نوشته »