خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > اقتصادی

اقتصادی

موسسه بین المللی: رشد 37.7 درصدی انتشار صکوک در نیمه نخست 2017 استثنایی است

رئیس بخش مالی اسلامی موسسه رتبه بندی بین المللی «استاندارد اند پورز» رشد ۳۷.۷ درصدی انتشار صکوک در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ نسبت به دوره مشابه پارسال را یک استثنا دانست و گفت: از نظر این موسسه بعید است سال آتی چنین معاملات حجیمی تکرار شوند.

ادامه نوشته »

اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی نهایی شد/ شروع از ماه آینده

اجرای طرح کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی در سال جاری با توسعه جامعه هدف، تنوع محصولات و بانک‌های اعتباردهنده نهایی شده و به احتمال فراوان تا یک ماه آینده کلید خواهد خورد.

ادامه نوشته »

صندوق‌های پروژه، یک پیشنهاد خوب برای معدنی‌ها

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

به طور معمول شرکت‌های سرمایه‌گذاری امکان تامین مالی برای صنایع مختلف را پوشش می‌دهند. اما سوال اینجاست که ابزارهایی که بورس کالا می‌تواند برای تامین مالی استفاده کند چه نوع ابزارهایی است

ادامه نوشته »

رشد ۱۲.۵درصدی اقتصاد ایران در سال۱۳۹۵/ افزایش تولید ناخالص داخلی کشور

بر اساس محاسبات اولیه و مقدماتی انجام شده، تولید ناخالص داخلی کشور در سال ۱۳۹۵ (به قیمت‌های ثابت سال ۱۳۹۰) به ۶۶۹۱.۱ هزار میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با رقم دوره مشابه سال قبل (۵۹۴۶.۷ هزارمیلیارد ریال)، معادل ۱۲.۵ درصد افزایش یافته است.

ادامه نوشته »

مقام مسئول: عقدقراردادهای نفتی قدرت چانه زنی کشوررا درعرصه بین المللی افزایش می دهد

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توسعه مناسبات اقتصادی باعث بالارفتن قدرت چانه زنی کشور در عرصه بین المللی می شود، گفت: در قراردادهای جدید نفتی علاوه بر سرمایه گذاری به موضوع انتقال فناوری و بازاریابی برای فروش محصولات نیز توجه شده است.

ادامه نوشته »