خانه > اخبار ویژه > آغاز طرح خرید کالای ایرانی

آغاز طرح خرید کالای ایرانی

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور اطلاعیه مشترکی آغاز اجرای طرح خرید کالای ایرانی را اعلام کردند. طرح خرید کالای ایرانی شامل خرید خودرو با وام ۲۵میلیون تومانی، کارت مرابحه خرید کالا با رقم ۱۰میلیون تومان و خرید دین فروش اقساطی برای کالاهای واسطه‌یی از تاریخ ۱۸آبان ۹۴ اجرا خواهد شد.

به گزارش «تعادل»، این طرح شامل خرید خودرو از روز ۱۸آبان ۹۴ با وام ۲۵میلیون تومانی به نرخ ۱۶درصد و حداکثر برای ۷سال یا اقساط ۸۴ماهه است که مشتری می‌تواند با مراجعه به نمایندگی مجاز اعلام شده ازسوی دولت و بدون مراجعه به بانک، از طریق چک یا سفته، ۲۰درصد قیمت خودرو را پرداخت و ۸۰درصد مابقی را خودروساز از بانک‌ها دریافت می‌کند.
همچنین در ارائه کارت مرابحه به هر شهروند ایرانی دارای شرایط دریافت کارت، مبلغ ۱۰میلیون تومان به هر کارت شارژ می‌شود و دارنده کارت می‌تواند در هر زمان که نیاز دارد به خرید کالاهایی که از سوی دولت اعلام می‌شود، اقدام کند و هر ماه براساس پیامک اعلام شده در جریان خرید، میزان اعتبار استفاده شده، سود، و اقساط آن قرار خواهد گرفت.
از سوی دیگر، خرید دین و فروش اقساطی برای کالاهای واسطه‌یی نیز با مراجعه متقاضیان به تولید‌کنندگان منتخب و لیست کالاهای اعلام شده، اجرا خواهد شد.
فهرست نمایندگی‌های مجاز و خودروها و ماشین‌آلات مشمول طرح و فهرست کالاهای قابل خریداری از تاریخ هجدهم آبان۱۳۹۴ در تارگاه دولت (www. dolat.ir)، بانک مرکزی (www.cbi.ir) و شاپرک (www.shaparak.com) و (www.mimt. gov.ir) وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می‌شود. 

همچنین ببینید

طرحی که شورای نگهبان رد کرد

شورای نگهبان طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و ...