خانه > اخبار ویژه > ادامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی – روحانی: دولت، فرمانده این کار است

ادامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی – روحانی: دولت، فرمانده این کار است

جلسه ستاد فرماندهی و مدیریت اقتصاد مقاومتی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که ساعت ۱۰ صبح شروع شده بود همچنان ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، بررسی راهکارهای اجرایی اقتصاد مقاومتی دستور کار این جلسه اعلام شده است.
رئیس جمهور چهارشنبه هفته پیش در جلسه هیئت دولت گفت: دولت موظف است کار اقتصاد مقاومتی را فرماندهی کند، یعنی نکته ای که اخیرا مقام معظم رهبری در ملاقاتی که در خدمتشان داشتیم تاکید کردند بر اینکه دولت باید به صحنه بیاید و این اقتصاد را جلو ببرد و حس کند که حالت فرماندهی دارد و همه باید کمک کنند.
وی اضافه کرد: به نظر من اگر هم نیاز داشته باشیم از توانی ورای امکانات و اختیارات دولت استفاده کنیم، مقام معظم رهبری کمک و حمایت می کنند، قوای دیگر هم کمک و حمایت خواهند کرد.
رئیس جمهور گفت: به هر حال این سیاست‌ها سیاست‌های کلی است که رهبری ابلاغ فرمودند و من تردید ندارم که مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه و نیروهای مسلح هم در حد امکانات و توانشان در زمینه هایی که می توانند کمک و حمایت خواهند کرد.
وی افزود: در همین جلسه دولت به سازمان مدیریت تاکید کردم که شاخص های تحقق اقتصاد مقاومتی را تهیه کند که ما خیلی مستند حرف بزنیم یعنی اگر گفتیم اقتصاد مقاومتی ۱۰ درصد پیشرفت کرده با شاخص بگوییم، و اگر خدای ناکرده یک روزی درجا زدیم بگوییم این ماه ما تحرک نداشتیم یا اگر پیشرفت فوق العاده ای داشتیم با شاخص معرفی کنیم و بگوییم اینها شاخص‌های ماست و با این شاخص ها داریم اقتصاد مقاومتی را اجرا می کنیم.
رئیس جمهور گفت: ان‌شاءالله این کار را ادامه خواهیم داد، معاون اول رئیس جمهور هم مسئول این ستاد اقتصاد مقاومتی است و تلاش بسیاری زیادی در این زمینه انجام شده است.
وی افزود: با شرایطی که دولت فرمانده این کار است این کار را ادامه می دهیم، قوای دیگر هم کمک می‌کنند و امیدواریم به نقطه ای برسیم که این افتخار را داشته باشیم که بتوانیم این سیاست‌های کلی مربوط به اقتصاد مقاومتی را به گونه ای اجرا کنیم که ان‌شاءالله در اجرای قانون، مقررات و سیاست‌های کلی شرمنده نباشیم.

همچنین ببینید

مصوبه دولت درباره تهاتر مطالبات برخی شرکت‌ها از دولت با بدهی آن‌ها

– معاون اول رئیس جمهوری مصوبه هیات وزیران درباره تهاتر مطالبات چند شرکت از دولت ...