خانه > اخبار ویژه > ادامه مذاکرات خودروسازان ایرانی با فولکس و فیات

ادامه مذاکرات خودروسازان ایرانی با فولکس و فیات

محمدرضا نجفی‌منش با اشاره به در جریان بودن مذاکرات با بزرگان صنعت خودرو دنیا گفت: دو خودروساز بزرگ کشور مدتی است که با فولکس واگن و فیات مذاکرات خود را شروع کرده‌اند که این مذاکرات در جریان بوده و کارشناسان دو شرکت مشغول تهیه استراتژی مناسب برای آغاز همکاری با ایت دو برند آلمانی و ایتالیایی هستند.

دبیر انجمن قطعه‌سازان افزود: تولید هر خودرو جدید نیازمند زیر ساخت هایی است که باید فراهم شود بنابراین تا این زیرساخت‌ها به وجود آید و دو سال زمان می برد تا محصول جدیی از این دو شرکت در ایران به تولید برسد.

او گفت: در چنین شرایطی با توجه به اینکه پژو و رنو زیرساخت‌های ریشه دارتری در ایران دارند، بنا شده تا در اولویت همکاری‌ها قرار گیرند و محصولات جدید خود را زودتر در ایران به تولید رسانده و عرضه کنند.

نجفی‌منش با اشاره به جلسه سه شنبه شب خود با هیات سرمایه‌گذاری ژاپنی گفت: طبع ژاپنی‌ها این است که برای سرمایه‌گذاری در یک کشور دیر تصمیم می‌گیرند اما اگر تصمیم بگیرند با عزم و اراده کامل خواهند آمد. از این رو گروه سرمایه گذاری «جت‌رو» وارد ایران شدند و بسیار مصمم هستند که با اجرایی شدن برجام سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در حوزه فولاد و خودرو در ایران انجام دهند.

همچنین ببینید

پیش‌بینی ثبت رکورد صادرات تا ۸ میلیون تن

روز سه‌شنبه رئیس هیات عامل ایمیدرو با هیات رئیسه انجمن علمی مهندسی متالورژی و مواد ایران ...