خانه > اخبار ویژه > اعلام آمادگی لهستان برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن

اعلام آمادگی لهستان برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن

رئیس خانه معدن ایران با بیان اینکه نشست اعضای هیات مدیره خانه معدن با مدیران شرکت لهستانی کی جی اچ ام (KGHM) با پیشنهاد آنها برای سرمایه‌گذاری در بخش معادن و صنایع معدنی ایران همراه شد، گفت: هیات لهستانی آمادگی خود را برای فعالیت در بخش معدن از مرحله اکتشاف تا فرآوری به ویژه در زمینه معادن فلزی ابراز کردند و این موضوع قرار است مورد بررسی قرار گیرد.

محمدرضا بهرامن افزود: ایران و لهستان در بخش معادن در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی همکاری ویژه‌ای نداشته‌اند اما به دلیل استقرار مقر کنگره جهانی معدن در این کشور، هیات‌هایی از ایران باحضور در لهستان از روند فعالیت معدنی آن آگاهی پیدا کرده‌اند. وی خاطرنشان کرد: شرکت لهستانی یادشده با صادرات ۶۰۰ هزار تن مس به عنوان بزرگ‌ترین شرکت فعال اروپایی در این زمینه محسوب می‌شود و علاوه براین در زمینه نقره و زغال‌سنگ تجارب ارزشمندی دارد. به گفته بهرامن، ایران عمده فعالیت معدنی خود را در گستره سطحی دنبال کرده و در برداشت عمقی بیشترین فعالیت مربوط به زغال‌سنگ است و برای استخراج دیگر مواد معدنی از عمق زمین، چندان فعالیت شاخصی صورت نگرفته است.

به گفته وی، شرکت لهستانی مزبور تا عمق ۱۵۰۰ متری زیرزمین تجربه و فعالیت حفاری داشته و بنابراین یکی از مشخصه‌های همکاری دو کشور در بخش معادن، مربوط به حفاری‌های زیرزمینی است. بهرامن یادآور شد: شرکت لهستانی کی‌جی‌اچ‌ام (KGHM) در معادن مس شیلی و آمریکا سابقه فعالیت دارد و معتقدند، با توجه به ساختار زمین‌شناسی ایران، می‌توان در گسترش فعالیت‌های معدنی گام‌های موثری برداشت. وی گفت: هیات لهستانی که اکنون برای همکاری‌های معدنی به ایران آمده، در واقع بزرگ‌ترین گروه متخصص در این بخش محسوب می‌شود و از توسعه همکاری با خانه معدن ایران نیز استقبال کرده‌اند.

همچنین ببینید

سبک چینی حمایت از تولید

کشور چین طی چهار دهه با رشد مستمر و بالا، به بزرگ‌ترین اقتصاد، تولیدکننده، تجارت‌کننده ...