خانه > اخبار > اقتصادی > افزایش حقوق سال ۹۵ کارکنان دولت ۳۵درصد؟

افزایش حقوق سال ۹۵ کارکنان دولت ۳۵درصد؟

محمدباقر نوبخت در دومین همایش سراسری فرمانداران و استانداران سراسر کشور که عصر امروز (چهارشنبه) در سالن وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به مشکلات و روند بودجه‌ای کشور اظهار داشت: در ماه‌های اخیر با شدت بیشتری کشور با محدودیت منابع مواجه بود.

 

نوبخت با بیان “دو سال را با همه سختی‌ها سپری کرده‌ایم” گفت: استان‌ها در هزینه‌های رفاهی هرساله با مشکلات مواجه می‌شوند، اما سعی کردیم سقف پرداختی‌های پرسنلی بیش از سقف ۱۰۰ درصد باشد تا جبران خدمت همکاران در استان‌ها صورت گرفته باشد.

 

وی با اعلام اینکه عمده تمرکز برای آینده است، گفت: سه روز گذشته همزمان با رفع تحریم‌ها بود و توانستیم بودجه سال ۹۵ و برنامه ششم توسعه را در دو لایحه جداگانه به مجلس بدهیم.

وی ادامه داد: لایحه بودجه سال ۹۵ کشور ۹۵۳هزار میلیارد تومان است که ۱۲٫۵ درصد نسبت به سال ۹۴ رشد داشته است.

نوبخت با تأکید بر اینکه بین پرداخت‌های شاغلین و بازنشستگان نابرابری وجود دارد، خاطرنشان کرد: سیاست‌های دولت این است که در مرحله نخست نابرابری پرداخت‌ها و شکاف‌های موجود را رفع کنیم و در فاز بعد بتوانیم در برنامه ششم توسعه افزایش نیز داشته باشیم.

 

وی خطاب به استانداران حاضر در همایش گفت: ردیف متمرکز یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی را برای معیشت همکارانمان در استان‌ها در نظر خواهیم گرفت.

نوبخت در پایان از افزایش ۳۵درصدی حقوق کارکنان دولتی و حاکمیتی کشور در سال ۹۵ خبر داد.

همچنین ببینید

میزان افزایش حقوق در سال آینده چقدراست؟

به احتمال قوی می‌توان گفت، حداقل مزد سال ۹۶ کارگران نیز به یک میلیون تومان ...