خانه > اخبار ویژه > افزایش دو برابری صادرات خودرو در 8ماه با وجود کاهش توان خرید داخلی

افزایش دو برابری صادرات خودرو در 8ماه با وجود کاهش توان خرید داخلی

تهران- ایرنا- معاون امور صنایع‎ وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش دو برابری صادرات خودرو در هشت ماه امسال خبر داد و گفت: دلیل کاهش خرید خودرو در مدت یادشده، پایین آمدن توان خرید مردم است.

«محسن صالحی نیا» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: امسال صادرات خودرو نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد دو برابری برخوردار شد اما ارزش صادراتی آن نتوانست نسبت به کاهش تولید، رقم قابل توجهی باشد و آن را جبران کند.
صالحی نیا گفت: طبق آمارهای موجود روند تولید خودرو تا خردادماه امسال افزایش یافت اما پس از آن روند کاهشی به خود گرفت.
براساس اعلام سازمان توسعه تجارت، در هشت ماه منتهی به آبان ماه امسال، تولید انواع خودرو توسط خودروسازان داخلی کشور به مرز ۶۰۴ هزار و ۳۵دستگاه رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۶.۲ درصد کاهش داشت.
معاون وزیر صنعت افزود: صنعت خودرو در دو بخش داخلی و صادراتی فعالیت دارد اما با توجه به شرایط حاکم، نقدینگی نامناسب و کاهش توان خرید مشتریان، تولید با روند کاهشی روبرو شده است.
وی ادامه داد: با توجه به اقدام های تازه دولت برای حمایت از مشتریان صنعت خودرو و تامین اعتبار مورد نیاز برای فروش اقساطی، این مشکل برطرف شده است.
صالحی نیا افزود: این اقدام دولت سبب شد در ماه جاری تولید خودرو دوباره روند مطلوبی پیدا کند.
به گفته وی، جبران کاهش تولید خودرو در ماه های گذشته، به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.
به گزارش ایرنا، با اجرای بخشی از بسته سیاست های دولت برای تسریع رونق اقتصادی یا همان بسته خروج از رکود، دو خودروساز داخلی توانستند به فاصله کمتر از ۶ روز، ۱۱۰ هزار دستگاه را به متقاضیان ثبت نام کرده بفروشند آن هم در حالی که مجموع خودروهای موجود در انباری حدود ۵۱ هزار دستگاه بود.

همچنین ببینید

خروج خودرو پلاک موقت از کیش آزاد شد

از امروز خروج خودروی پلاک موقت با موتور ۲۵۰۰ سی سی و پایین تر از ...