خانه > اخبار ویژه > اما و اگرهای واردات از امریکا

اما و اگرهای واردات از امریکا

پس از تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرهیز از واردات هرگونه مواد مصرفی از امریکا دیدگاه‌های متفاوتی درباره این موضوع شکل گرفت. برخی کارشناسان و فعالان صادرات و واردات کشور معتقدند کالاهایی که از امریکا وارد ایران می‌شود مصرفی و غیرضروری هستند و می‌توان این کالاها را درون کشور نیز تولید کرد.

به اعتقاد آنها واردات کالا از امریکا مقوله‌ای است که باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرد. عده‌ای دیگر نیز معتقدند به طور کلی ورود کالای مصرفی به کشور امری اشتباه است و صرف‌نظر از کشور صادرکننده باید درباره این موضوع تصمیم‌گیری کرد.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره این موضوع گفت: واردات کالا از کشورهای دیگر باید همواره مورد توجه کشورها باشد اما وارداتی که به کشور انجام می‌شود باید در زمینه دانش فنی، ماشین‌آلات، تجهیزات و خطوط تولید باشد تا بتوانیم کیفیت تولیدات داخلی را افزایش دهیم. محمود دودانگه تصریح کرد: با توجه به اینکه همواره میان ایران و امریکا شرایط خاصی وجود داشته باید از ورود کالاهای مصرفی از این کشور به ایران جلوگیری کنیم چراکه امکان تولید این کالاها در ایران نیز وجود دارد. به گفته وی هرگونه تجارتی باید دوطرفه باشد و در صورتی که واردات با صادرات همراه باشد می‌توان بر مهم بودن آن تاکید داشت. البته این موضوع نیز حائز اهمیت است که کشور امریکا دارای دانش فنی، فناوری بالا و صنایع و تولیدات پیشرفته‌ای است و ایران می‌تواند از تمامی ظرفیت‌ها و فناوری‌های این کشور بهره‌مند شود.

همچنین ببینید

ورق‌هایی که بی‌نیاز از واردات هستند

ورق گالوانیزه به ورق فولادی پوشش داده شده به وسیله روی گفته می‌شود. این روش در ...