خانه > اخبار > اخبار خانه > انجمن قطعه سازان ایران و اتحادیه صنایع آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

انجمن قطعه سازان ایران و اتحادیه صنایع آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

«برترام بروسارت» رییس اتحادیه صنعت ایالت باواریا آلمان و «محمدرضا نجفی منش» عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن تهران و به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران  این تفاهم نامه همکاری در چهار بند به امضا رسید که شامل همکاری بین شرکت های ایالت باواریا و ایران در زمینه ساخت خودرو و قطعات، سرمایه گذاری مشترک شرکت های ایالت باواریا و همتایان ایرانی در هر دو کشور، اعزام هیات های تجاری زمینه صنعت خودرو و قطعات و برگزاری همایش های مشترک در دو کشور به منظور اطلاع رسانی از وضعیت پیشرفت و فناوری به کارگرفته شده در صنعت خودرو است.

این تفاهم نامه در نخستین روز از سفر هیات تجاری اتاق تهران به آلمان و در نشستی که توسط اتحادیه صنعت باواریا ترتیب داده شده بود، امضا شد.

سفر هیات تجاری ایرانی براساس برنامه ریزی انجام شده توسط اتاق تهران و در پاسخ به دعوت فعالان اقتصادی ایالت باوارایای آلمان انجام شد.

در سال های گذشته، اعمال تحریم های اقتصادی علیه کشورمان سبب شد روابط اقتصادی ایران و آلمان تحت الشعاع قرار گرفته و کاهش یابد.

اجرای برجام و رفع تحریم ها زمینه ای را فراهم کرده تا کشورهای غربی به ویژه آلمانی ها به سرعت هیات های بزرگ تجاری به تهران اعزام کنند و در دیدار با همتایان خود در ایران، اشتیاق خود برای احیای روابط گذشته را ابراز داشتند.

سرپرستی این هیات اقتصادی – تجاری را مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران برعهده دارد و نزدیک به ۶۰ نفر فعال اقتصادی از بنگاه ها و شرکت های مختلف ایرانی وی را در این سفر همراهی می کنند.

برپایه این گزارش، هیات تجاری اتاق تهران در برلین و مونیخ، مهمان گروه های صنعتی و تجاری آلمان هستند و طبق برنامه، هیات تجاری اتاق تهران سه روز را در مونیخ خواهد گذراند و پس از آن نیز دو روز را در برلین سپری می کنند.

برگزاری جلسه های مشترک بین بخش خصوصی ایران و اتاق بازرگانی و صنایع مونیخ، وزارت اقتصاد ایالت باواریا، شهرداری مونیخ، اتحادیه اقتصاد باواریا، وزارت غذا، کشاورزی و جنگداری این ایالت، و نیز نشست مشترک با وزارت سلامت و مراقبت باواریا از برنامه های پیش بینی شده است.

فدراسیون اتاق های بازرگانی آلمان و اتحادیه فدرال تجارت کلان این کشور در این سفر میزبان هیات تجاری اتاق تهران است. اتاق تهران تاکنون میزبان چند هیات بزرگ اقتصادی و صنعتی از ایالت باواریا آلمان بوده و دیدارها و رایزنی های تجاری میان فعالان اقتصادی دو کشور در تهران برگزار شده است.

براساس تفاهم نامه همکاری که بین اتاق تهران و دانشگاه ووتسبورگ آلمان امضا شده، اتاق تهران با همکاری این دانشگاه، دوره های MBA را در تهران برگزار کرد.

همچنین دو هیات بزرگ تجاری از دو ایالت نیدرزاکسن و باواریا در مهر و آبان امسال مهمان اتاق تهران بودند و نشست های خود را با فعالان اقتصادی و اعضای اتاق تهران برگزار کردند؛ قرار است ادامه مذاکرات با صنعتگران آلمانی در سفر اتاق تهران به ایالت باواریا انجام شود.

همچنین ببینید

کیفیت دغدغه اصلی شورای سیاست گذاری خودرو است

به نقل از  خبر خودرو، یک فعال صنعت قطعه سازی کشور در خصوص سطح استانداردهای ...