خانه > اخبار > اخبار خانه > ایست و بازرسی در اقتصاد

ایست و بازرسی در اقتصاد

 

سید محمدرضا مرتضوی: صنایع غذایی و خودروسازی از تکنولوژی و ماشین‌آلات بسیار خوب و سطح بالایی برخوردار هستند و بعد از لغو تحریم‌ها شاهد سرمایه‌گذاری کلانی در این دو حوزه خواهیم بود

سید محمدرضا مرتضوی، دبیرکل خانه صنعت ایران در گفت‌وگو با روزنامه «تعادل» می‌گوید: صنایع غذایی و خودروسازی از تکنولوژی و ماشین‌آلات بسیار خوب و سطح بالایی برخوردار هستند و بعد از لغو تحریم‌ها شاهد سرمایه‌گذاری کلانی در این دو حوزه خواهیم بود؛ اما در حال حاضر دیگر حوزه‌های صنایع و صنایع معدنی به دلیل تحریم‌های چند سال اخیر از فقر تجهیزات رنج می‌برند و بخشی از صنعتگران این حوزه به صورت ناخودآگاه از چرخه فعالیت بیرون رانده شدند.

وی در عین حال معتقد است: نبود تجهیزات کافی تنها عامل عقب‌ماندگی صنایع کشور نیست، بلکه بخش گسترده‌یی از مشکلات صنایع از سیاست‌های حاکم دولتی بر اقتصاد کشور است. ایران از استراتژی خوبی در منطقه برخوردار است و عواملی چون نیروی کار متخصص و ارزان، هم‌جواری با کشورهای پرمصرف جهان، منابع انرژی ارزان‌قیمت ازجمله مزیت‌هایی است که ورود سرمایه‌گذاران را به کشور دو چندان می‌کند و بخش صنعت از تحول عظیمی برخوردار خواهد شد.

ایست و بازرسی در اقتصاد

دبیرکل خانه ایران ادامه می‌دهد: متاسفانه دولتی‌ها در اقتصاد کشور ایست بازرسی گذاشته‌اند، تا زمانی که دولت نخواهد دست از سر اقتصاد کشور بردارد، شاهد همین‌ آش و همین کاسه در صنایع کشور خواهیم بود. در واقع دولتی‌ها قوانین دست و پا گیر وضع می‌کنند و بعد از مردم و صنعتگران می‌خواهند که راه‌هایی را برای دور زدن قوانین وضع‌شده پیشنهاد دهند!