خانه > اخبار ویژه > اگر دل‌تان برای جیب‌تان می‌سوزد،این اقلام را از سوپرمارکت‌ها نخرید

اگر دل‌تان برای جیب‌تان می‌سوزد،این اقلام را از سوپرمارکت‌ها نخرید

ظروف پخت‌وپز
شاید خرید یک ماهیتابه، قابلمه و بشقاب و… از فروشگاه‌های بزرگ کار راحتی باشد اما قطعا می‌توانید این ظروف را از مغازه با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید چرا که شما برای خرید یک ماهیتابه، دست‌کم ۳۰ درصد هزینه بیشتری می‌پردازید. برای کاهش هزینه‌های خرید آشپزخانه، بد نیست سری به جمعه‌بازارها و فروشگاه‌های عمده بزنید.

خرید اقلام کوچک‌تر و سبک‌تر از چیزی که در واقع باید باشند
برخی تولیدکنندگان مواد غذایی، وقتی می‌خواهند قیمت محصولات خود را افزایش دهند، اغلب سعی می‌کنند کاهش یا افزایش ابعاد و محتویات محصول خود را از دید خریدار پنهان کنند. طی سالهای اخیر، بسته‌بندی محصولاتی نظیر لبنیات، قهوه، کره بادام‌زمینی و… از قبل کوچکتر شده‌اند. به عبارت دیگر، علاوه بر افزایش قیمت، ابعاد محصول نیز به شکل مخفیانه‌ای کاهش یافته است.

خرید مواد غذایی و خوراکی‌هایی که بسته‌های کوچکی دارند
خرید مواد غذایی و هله‌هوله‌هایی که حجم بسته‌بندی آنها محدود به کالری مشخصی شده، اغواکننده به‌نظر می‌رسد به خصوص اگر قصد کاهش وزن داشته باشید. اما این اقلام مجاب‌کننده، همیشه آن طورها هم که به‌نظر می‌رسد، نه تنها وقتی قصد خرید محصولات فرآوری شده را دارید، بلکه ازنظر قیمتی هم مقرون به صرفه نیست. این محصولات با این حجم اندک، اغلب گران‌تر از خرید همین کالا در حجم بیشتر درخواهد آمد. مثلا، خرید بادام‌های بسته‌بندی شده در ابعاد کوچک یک وعده‌ای، تقریبا ۵۰ درصد گران‌تر از خرید بسته‌های بزرگ‌تر خواهد شد. بنابراین، اگر می‌خواهید خوردن این تنقلات را کنترل کنید، آنها را به صورت باز خریداری کنید و خودتان در بسته‌های کوچک‌ تقسیم کنید. مثلا برای داشتن یک بسته پسته که ۱۰۰ کالری انرژی دارد، تقسیم آن به بسته‌های ۳۰ عددی کفایت می‌کند.

کارت دعوت یا تبریک
بله، می‌دانیم که باید برای عزیزانتان کارت تبریک تولد بفرستید، اما دست‌کم از فروشگاه کارت تبریک خریداری نکنید چرا که خرید یک تکه مقوای بسته‌بندی شده برایتان دست‌کم ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان آب می‌خورد. در عوض، از مغازه‌های لوازم‌التحریر فروشی یا کتابفروشی با رقم پایین‌تری، یک بسته کامل کارت تبریک بخرید. بدین ترتیب همیشه برای هر مناسبتی کارت تبریک در دسترس دارید.

محصولات بهداشت فردی
سوپرمارکت‌ها اغلب مکان مناسبی برای خرید محصولات بهداشت و زیبایی نیستند. گرچه خرید این اقلام در کنار اقلام روزمره‌ای چون شیر و نان، راحت به‌نظر برسد، اما خرید این محصولات از عمده‌فروشی‌ها یا مغازه‌های خارج از فروشگاه‌های بزرگ، اغلب ارزان‌تر خواهد بود.

همچنین ببینید

تزریق ارزی برای ۳۲۶ کالا

فهرست تعرفه کالاهای مشمول وام ارزی کوتاه‌مدت (سه ماهه) به ۳۲۶ قلم کالا رسید. براساس ...