خانه > اخبار ویژه > بازار طلا رونق گرفت

بازار طلا رونق گرفت

امریکایی‌ها در تابستانی که گذشت به‌دلیل وجود ناآرامی و بحران در بازار به خرید سکه و شمش‌های طلا روی آوردند؛ میزان خرید آنها به قدری بود که از دوران بحران اقتصادی تاکنون بی‌سابقه است.

زمانی‌که مردم از وضعیت اقتصادی می‌ترسند و بازارهای مالی را ناامن می‌بینند به خرید طلا هجوم می‌آورند. آنها در چند ماه اخیر ترسیده و نگران بوده‌اند.
شورای جهانی طلا روز سه‌شنبه اعلام کرده که تقاضای ایالات متحده امریکا برای سکه و شمش‌های طلا در ۳ماهه سوم سال حدود ۲۰۷درصد افزایش داشته است.
این گروه گفته است: «افزایش تقاضا و میزان تمایل به سرمایه‌گذاری در طلا به قدری بوده که از زمان بحران اقتصادی جهانی تاکنون دیده نشده بود. »
مقامات ایالات متحده امریکا نیز اعلام کرده‌اند فروش سکه‌های عقاب‌نشان امریکایی در سه‌ماهه گذشته ۴۰۰هزار مورد افزایش داشته و به بالاترین سطح خود در ۵سال گذشته رسیده است.
تحلیلگران امور طلا این وضعیت فعلی در میان امریکایی‌ها را به ۲ فاکتور اصلی نسبت می‌دهند: قیمت‌ها به نسبت ارزان به نظر می‌آمدند و بازارهای مالی در آشوب بودند.
مهم نیست سرمایه‌داران در این مدت کجای دنیا زندگی می‌کردند، مهم این است که همه آنها به خرید طلا روی آوردند.

در ژوئیه قیمت طلا برای نخستین‌بار در ۵ سال گذشته به زیر ۱/۱۰۰ دلار در ازای هر اونس رسید. طبیعی است که بسیاری از افراد موقعیت را برای سرمایه‌گذاری مناسب دیدند.
باب آلدرمن رییس گلد بولین اینترنشنال گفته است: «مردم با خرید، معامله می‌کنند. هیچ سوالی در این‌باره نیست. »
در ۲۴ اوت شاخص کل در بازار سرمایه به‌طور ناگهانی ۱۰۰۰ واحد کاهش یافت و نشان داد سرمایه‌گذاران چقدر آشفته هستند.
اکسل مرک موسس مرک اینوستمنت گفته است: «آشوب ماه اوت به کلی با این مسئله در ارتباط بود. وقتی بازار اوضاع آشفته‌ای داشته باشد همه طلا را ترجیح می‌دهند. » موسسه مرک در زمینه طلا و ارز تخصص دارد.

همچنین ببینید

حضور قوی‌تر«اسکاندیوم» در بازار جهانی

به‌تازگی «اسکاندیوم» به‌عنوان یک ماده معدنی توجه‌ها را به خود جلب کرده است. این فلز به‌ویژه ...