خانه > اخبار ویژه > بانک اطلاعاتی تاجران خوشنام خوزستان و میسان

بانک اطلاعاتی تاجران خوشنام خوزستان و میسان

یک هیات تجاری از استان میسان عراق به استان خوزستان سفر کردند. این هیات در نشست مشترکی که با اعضای اتاق بازرگانی اهواز و جمعی از مسئولان استان خوزستان داشتند یک تفاهمنامه همکاری مشترک را امضا کردند.

این تفاهمنامه میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز و اتاق بازرگانی العماره میسان عراق منعقد شد. در سفری که رییس اتاق بازرگانی العماره، ۲ ماه گذشته به استان خوزستان داشت، یک تیم کارشناسی تفاهمنامه یاد شده را تنظیم کردند و قرار شد در سفر بعدی این تفاهمنامه میان اتاق‌های بازرگانی اهواز و العماره به امضا برسد. این تفاهمنامه چهارشنبه شب در ضیافت شام در اتاق بازرگانی با حضور نمایندگان مجلس استان میسان، نماینده استاندار میسان، فرماندار العماره، مدیر مرز تجاری چزابه عراق، رییس اتاق سرمایه‌گذاری العماره میسان، رییس اتاق اهواز، هیات نمایندگان و هیات رییسه اتاق اهواز، نماینده‌ای از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان، مدیر اقتصادی استانداری اهواز، شهرداری اهواز، فرمانداری اهواز، فرماندار دشت آزادگان و مسئول مرز چزابه ایران به امضا رسید.
پیرو دعوت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز هیاتی به ریاست اعلا ولی الشمری در تاریخ ۲۲ مهر ماه امسال به اهواز سفر کرد که پس از بازدیدها و نشست‌های تخصصی توافقاتی به این شرح حاصل شد؛ دو طرف توافق کردند یک بانک اطلاعاتی کامل از تاجران توانمند و خوشنام دو استان ایجاد کنند، همچنین اعضای اتاق بازرگانی اهواز و العماره توافق کردند هیات اختلاف و داوری برای رفع اختلاف بازرگانان ایجاد کنند و زمینه حضور شرکت‌ها و تاجران ۲ استان در نمایشگاه‌های ۲ کشور را فراهم کنند.
طبق این توافق طرفین آمادگی خود را برای تاسیس دفتر نمایندگی ۲ اتاق در مرز چزابه و تشکیل کمیته‌های تخصصی مشترک میان ۲ اتاق اهواز و العماره اعلام کردند. همچنین در راستای توسعه گردشگری درمانی و زیارت عتبات عالیات دو طرف توافق کردند همکاری‌های لازم را با یکدیگر داشته باشند. بخش خصوصی اهواز و العماره در زمینه توسعه برنامه‌های آموزشی باید همکاری‌های لازم را با یکدیگر داشته باشند.  دو طرف توافق کردند شرایطی برای تسهیل و راهنمایی سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری در دو کشور را دارند فراهم کنند. روسای دو اتاق توافق کردند نسبت به حسن اجرای قراردادهای تاجران نظارت کنند. این تفاهمنامه در ۲ نسخه فارسی و عربی که هرکدام حکم واحد را دارند در قالب ۹ بند در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز در تاریخ ۲۲ مهرماه امسال تنظیم و توسط رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز و رییس اتاق بازرگانی العماره تایید شد.

همچنین ببینید

ایران و عراق همکاری های اقتصادی، فنی و ورزشی را گسترش می دهند

در دیدارهای امروز / یکشنبه / معاون وزیر صنایع، معادن و تجارت کشورمان با مقامات ...