خانه > اخبار > اقتصادی > با تداوم رکود در اقتصاد: سهم اشتغال در بخش صنعتی کاهش یافت

با تداوم رکود در اقتصاد: سهم اشتغال در بخش صنعتی کاهش یافت

در حالی که تلاش برای خارج کردن صنایع کشور از رکود، ایجاد اشتغال و در نهایت رسیدن به توسعه پایدار در مدت اخیر بسیار مورد توجه بوده است، آخرین آمار حاکی از آن است که سهم بخش صنعت از اشتغال در سال ۱۳۹۳ روند نزولی به خود گرفته است.
بر اساس این گزارش، طی ۱۲ ماهه سال گذشته در مقایسه با سال ۱۳۹۲ از تعداد شاغلان در بخش‌ صنعت کاسته شده و سهم این بخش از اشتغال کشور با‌ ۰.۵ درصد کاهش به ۳۳.۸ درصد رسیده‌ است.

آمار نشان می‌دهد که در پایان سال گذشته جمعیت شاغل در بخش صنعت به حدود هفت میلیون و ۱۹۱ هزار نفر رسیده است و در عین حال در بخش خدمات که می‌توان گفت نیمی از سهم اشتغال در کشور را بر عهده دارد، طی سال قبل رشد ۰.۹ درصدی به وجود آمده‌ و به این ترتیب سهم این بخش در نرخ فعالیت اقتصادی کشور به ۴۸.۳ درصد رسیده است.

بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران تعداد شاغلان بخش صنعت در پایان سه ماهه نخست سال جاری به حدود هفت میلیون و ۲۰۶ هزار نفر می‌رسد.

مقایسه آمار شاغلان در این بخش در دو دوره اخیر نشان می‌دهد که در سه ماهه نخست سال جاری ۱۴ هزار و ۱۸۰ شغل جدید در این بخش ایجاد شده اما به هر حال سهم صنعت از اشتغال پایین آمده است.

پایین آمدن این سهم ادامه روند رکود صنایع را نشان‌ می‌دهد و حاکی از آن است که هنوز این بخش به طور کامل از رکود خارج نشده است.

تامین ۲۴

کد خبر: ۴۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ – ۱۴:۱۱

همچنین ببینید

پیش‌بینی ثبت رکورد صادرات تا ۸ میلیون تن

روز سه‌شنبه رئیس هیات عامل ایمیدرو با هیات رئیسه انجمن علمی مهندسی متالورژی و مواد ایران ...