خانه > اخبار ویژه > با لغو تحریم‌ها قطار اقتصاد روی ریل قرار می‌گیرد

با لغو تحریم‌ها قطار اقتصاد روی ریل قرار می‌گیرد

دومین نشست خبری دوره هشتم اتاق بازرگانی اصفهان با موضوع عملکرد کمیسیون‌های تخصصی برگزار شد. نایب‌رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: با برداشته شدن تحریم‌ها قطار اقتصاد روی ریل قرار می‌گیرد و ارتباط با دنیا برقرار می‌شود.

به گزارش صمت از اصفهان، مصطفی رناسی در این نشست با اشاره به اینکه اگر به رسانه‌ها بهای بیشتری بدهیم از ۵۰ درصد بازرسی‌ها در کشور کاسته می‌شود، اظهار کرد: رسانه‌ها دیده‌بان کشور هستند و عملکرد سازمان‌ها را چه مثبت و چه منفی بیان می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها در حال برطرف شدن هستند و امیدوار به رونق اقتصادی هستیم، بیان کرد: با برداشته شدن تحریم‌ها قطار اقتصاد روی ریل قرار می‌گیرد و ارتباط با دنیا برقرار می‌شود.
به گفته نایب‌رییس اتاق بازرگانی اصفهان، قرار گرفتن اقتصاد تنها روی ریل کافی نیست و نیازمند لکوموتیوی قوی هستیم، با این حال ریل‌های اقتصاد و زیرساخت‌های کشور تحمل سرعت ۸۰ کیلومتر را ندارند. وی تاکید کرد: اگر روابط خود را با دیگر کشورها بهتر کنیم شاهد شکوفایی کشور خواهیم بود. رناسی با تاکید بر ضرورت کوچک‌سازی دولت برای نجات اقتصاد کشور، تصریح کرد: متاسفانه توان دولت تنها در حد پرداخت حقوق بازنشستگان، کارکنان خود و همچنین پرداخت یارانه است. وی درباره وضعیت بنادر خشک، اظهار کرد: برای بندرخشک همکاری‌هایی با استانداری اصفهان در حال انجام است اما هنوز زمین آن تامین نشده و این پروژه به کندی پیش می‌رود. نایب‌رییس کمیسیون پایش و سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی اصفهان همچنین درباره منابع تامین سرمایه مورد نیاز بخش تولید، گفت: متاسفانه اتکای تمام واحدهای اقتصادی کشور برای تامین سرمایه مورد نیاز خود، به بانک‌ها است، در حالی‌که بورس و فرابورس نیز دیگر روش تامین سرمایه واحدها هستند.

فعالیت ۱۱ کمیسیون و ۵۸ کمیته
وی با بیان اینکه در دوره جدید اتاق بازرگانی اصفهان استقبال چشمگیری از کمیسیون‌ها شد، افزود: در دوره هشتم اتاق ۱۱ کمیسیون و ۵۸ کمیته تشکیل شد. به گفته رناسی ۵۵۰ نفر از ۱۴۰۰ عضو اتاق اصفهان در کمیته‌ها و کمیسیون‌های آن حضور فعال دارند که نخستین خاصیت آن هم‌افزایی و توانمندسازی اعضا است. نایب‌رییس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به فعالیت‌های کمیسیون سیاست‌گذاری و پایش اتاق بازرگانی اصفهان، گفت: در این کمیسیون سیاست‌های دیگر کمیسیون‌های اتاق تدوین می‌شود تا از دوباره‌کاری، تکرار و موازی‌کاری جلوگیری شود. به گفته رناسی، بررسی استراتژی کمیسیون‌ها و کمیته‌های زیرنظر آنها، تنظیم و تصویب آیین‌نامه پرداخت دبیران کمیسیون ها، بررسی و تصمیم‌گیری درباره افزایش یا ادغام کمیته‌های زیرنظر کمیسیون‌ها، بررسی و پایش کمیسیون‌ها و کمیته‌ها برای پرهیز از موازی‌کاری و پیگیری و برگزاری همایش‌ها و نشست‌ها برای افزایش توان علمی اعضای کمیسیون‌ها از جمله فعالیت‌های کمیسیون سیاست‌گذاری و پایش اتاق بازرگانی اصفهان است.

همچنین ببینید

ثبات؛ مهمترین دستاورد اقتصادی دولت

مهم‌ ترین دستاورد و نقطه قوت دولت در عرصه اقتصادی به باور کارشناسان، ثبات و ...