خانه > اخبار ویژه > بعید نیست قیمت بنزین سال آینده 1300 تومان شود

بعید نیست قیمت بنزین سال آینده 1300 تومان شود

بیژن حاج محمدرضا در گفت‌وگو با اقتصادنیوز، در خصوص قیمت بنزین در سال آینده و تناسب آن با قیمت CNG عنوان کرد: قیمت CNG در همه جای دنیا ۲۰ درصد قیمت بنزین است. بر این اساس، ۲۰ درصد قیمت بنزین امروزی در ایران، چیزی در حدود ۲۰۰ تومان می‌شود. این در حالی است که در شرایط فعلی CNG به قیمت ۶۰۰ تومان ارائه می‌شود که بسیار به قیمت بنزین نزدیک است و با تناسبی که باید میان این دو فرآورده‌ باشد، مغایرت دارد.
وی ادامه داد: بارها در این رابطه به وزارت نفت، انتقادهایی مطرح کردیم اما تنها ۵۰ تومان از قیمت CNG کاسته شد و دوباره به قیمت قبل بازگشت. به همین علت باید یک بازنگری در قیمت CNG صورت گیرد.
وی در خصوص قیمت بنزین در سال ۹۵،‌ عنوان کرد: در شرایط فعلی قیمت نفت خام به شدت افت کرده است و حتی صحبت‌هایی در خصوص رسیدن این قیمت به کانال ۲۰ دلار هم مطرح می‌شود. بر این اساس، با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر رسیدن قیمت بنزین به قیمت FOB خلیج فارس (قیمت کالا تا لحظه تحویل روی کشتی) ، به نظر می‌رسد که در شرایط فعلی قیمت به بهترین شکل ممکن است. یعنی قیمت بنزین مناسب و مطابق با FOB خلیج فارس است.
حاج محمدرضا عنوان کرد: شاید بهتر باشد علت اصلی مناسب نبودن قیمت بنزین را نوسانات دلار بدانیم، چرا که در حال حاضر قیمت بنزین در امارات، یک درهم یعنی معادل حدود ۹۰۰ تومان است.
وی در خصوص قیمت بنزین در سال آینده نیز به اقتصادنیوز گفت: با توجه به صحبت‌های ابتدای سال رئیس‌جمهور مبنی بر افزایش قیمت بنزین با یک شیب ملایم، بعید نیست که قیمت بنزین در سال آینده به ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان برسد و قیمت بنزین سوپر نیز ۱۵۰۰ تومان شود.

همچنین ببینید

قفل خودکفایی بنزین با «تدبیر» گشوده شد/ ورود ایران به جمع صادرکنندگان این کالا

قفل توسعه و بهره برداری از بزرگ ترین پالایشگاه میعانات گازی خاورمیانه که افزون بر ...