خانه > اخبار > اقتصادی > تفاهم‌نامه ایران‌خودرو با دایملر آلمان/ بنز با دست پر به ایران بازگشتد

تفاهم‌نامه ایران‌خودرو با دایملر آلمان/ بنز با دست پر به ایران بازگشتد

با گذشت کمتر از ۴۸ ساعت از اعلام لغو تحریم‌ها هسته‌ای ایران، عضو هیات مدیره شرکت دایملر به عنوان مالک برند بنز، با حضور در شرکت‌ ایران‌خودرو نخستین تفاهم‌نامه همکاری مشترک صنعت خودرو ایران با آلمانی‌ها را امضا کرد.

 

به گزارش اقتصادنیوز، نخستین تفاهم‌نامه مشترک خودرو یک روز پس از رفع تحریم‌ها در جاده مخصوص کرج به امضای مدیرعامل ایران‌خودرو و عضو هیات‌مدیره هلدینگ دایملر آلمان به عنوان مالک شرکت بنز رسید.

 

مدیران ارشد شرکت دایملر یک روز پس از لغو تحریم‌ها در تهران حاضر شدند تا دوباره همکاری‌های خود را از سر گرفته و برند بنز را در ایران توسعه دهند. آنگونه که پایگاه اطلاع‌رسانی ایران خودرو خبر داده دایملر به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده کامیون در جهان و ایران خودرو که بزرگ‌ترین خودروساز خاورمیانه به شمار می‌آید قصد دارند با تاسیس یک شرکت مشترک، از مزیت‌های نسبی یکدیگر استفاده کرده و ضمن تحکیم جایگاه خود، یک قطب تولید خودروهای تجاری در منطقه را ایجاد کنند.

 

این تفاهم نامه مشترک توسط مهندس هاشم یکه‌زارع، ‌ مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و ولفگانگ برنارد، عضو هیات مدیره شرکت دایملر با حضور جمعی از مدیران ارشد دو خودروساز بزرگ در شرکت ایران خودرو به امضا رسید.

هلدینگ دایملر، مالک چندین شرکت تابعه و برند بزرگ خودروسازی همچون مرسدس بنز، مرسدس-آام گ و اسمارت با امضای یک تفاهم‌نامه، همکاری استراتژیک خود را برای ایجاد یک شرکت مشترک آغاز کردند.

یکه زارع، در این نشست مشترک گفت: «گروه صنعتی ایران خودرو در دور جدید همکاری‌های بین المللی خود، رویکردی کاملا متفاوت با گذشته در پیش گرفته و بر حضور و سرمایه گذاری مشترک طرف مقابل تاکید دارد.»

 

اوبا بیان اینکه سرمشق گروه صنعتی ایران خودرو در همکاری‌های جدید، حفظ و ارتقای منافع ملی است، افزود: «دایملر و شرکت بنز سابقه قابل اعتنا و اتکائی در همکاری با گروه صنعتی ایران خودرو داشته‌اند که این امر می‌تواند در مسیر پیش روی این دو خودروساز راهگشا باشد.»

همچنین ببینید

آتش‌سوزی دوباره در سالن رنگ قدیمی ایران‌خودرو/آتش مهار شد

آتش‌سوزی در یکی از سالن‌های رنگ قدیمی ایران‌خودرو، دوباره دردسرساز شد و اگرچه این آتش ...