خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار ویژه > تقویت توان تشکل‌ها برای قبول مسئولیت‌های بیشتر

تقویت توان تشکل‌ها برای قبول مسئولیت‌های بیشتر

نخستین جلسه از سلسله جلسات توانمندسازی تشکل‌ها ۵ آبان با حضور رییس اتاق بازرگانی ایران، دبیرکل، معاون تشکل‌ها و جمعی از روسا و دبیران تشکل‌ها در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

در این جلسه موضوع «مدیریت نتیجه محور» با حضور هادی حدادی و سیدعلیرضا سیاسی‌راد به‌عنوان استادهای این دوره مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.
محسن جلال‌پور رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: پیگیر مطالبات و خواسته‌های جدیدی در فضای اقتصاد کشور هستیم و تاکنون بیش از آنچه انتظار می‌رفت، دستاورد داشته و توانسته‌ایم بخش خصوصی را در بسیاری از حوزه‌ها که تا پیش از این امکان حضور نداشت، وارد کنیم.
وی افزود: در هفته گذشته در ۲جا خلأ تشکلی را به خوبی احساس کردم که یکی در زمینه کیفیت و استاندارد بود و خوشبختانه رییس سازمان ملی استاندارد در زمینه واگذاری برخی مسئولیت‌های این سازمان به تشکل‌ها اعلام آمادگی کرد، اما این امر نیاز به کار جدی و پاسخ همراه با اعتماد دارد.
رییس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: جای دیگری که در آن خلأ تشکلی را حس کردم وزارت صنعت، معدن و تجارت بود و به نظر می‌رسد، اجابت درخواست‌ها بیش از توان ماست، بنابراین لازم است همه به تقویت توان تشکل‌ها برای قبول مسئولیت‌های بیشتر، کمک کنیم.
رییس پارلمان بخش خصوصی کشور یادآور شد: در روز ملی صادرات نیز اعلام کردیم که سال آینده این روز را خود بخش خصوصی برگزار کرده و صادرکنندگان نمونه را نیز با معیارهای مشخص انتخاب خواهد کرد، این تصمیم بزرگی است که عملی شدن آن یک همت جمعی را می‌طلبد.
جلال‌پور عنوان کرد: باید همه تلاش کنیم تا تشکل‌گرایی و کثرت تشکلی در کشور شکل بگیرد، زیرا متاسفانه اقتصاد ایران در سال‌های گذشته از این موهبت محروم بوده و سهم تشکل‌ها در اقتصاد کشور بسیار اندک است و افزایش این سهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

طرح رتبه‌بندی تشکل‌ها اجرایی می‌شود

ششمین جلسه کمیسیون تشکل های اتاق اصفهان با حضور سرپرست معاونت تشکل های اتاق ایران ...