خانه > اخبار ویژه > تقویت توان تشکل‌ها برای قبول مسئولیت‌های بیشتر

تقویت توان تشکل‌ها برای قبول مسئولیت‌های بیشتر

نخستین جلسه از سلسله جلسات توانمندسازی تشکل‌ها ۵ آبان با حضور رییس اتاق بازرگانی ایران، دبیرکل، معاون تشکل‌ها و جمعی از روسا و دبیران تشکل‌ها در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

در این جلسه موضوع «مدیریت نتیجه محور» با حضور هادی حدادی و سیدعلیرضا سیاسی‌راد به‌عنوان استادهای این دوره مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.
محسن جلال‌پور رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: پیگیر مطالبات و خواسته‌های جدیدی در فضای اقتصاد کشور هستیم و تاکنون بیش از آنچه انتظار می‌رفت، دستاورد داشته و توانسته‌ایم بخش خصوصی را در بسیاری از حوزه‌ها که تا پیش از این امکان حضور نداشت، وارد کنیم.
وی افزود: در هفته گذشته در ۲جا خلأ تشکلی را به خوبی احساس کردم که یکی در زمینه کیفیت و استاندارد بود و خوشبختانه رییس سازمان ملی استاندارد در زمینه واگذاری برخی مسئولیت‌های این سازمان به تشکل‌ها اعلام آمادگی کرد، اما این امر نیاز به کار جدی و پاسخ همراه با اعتماد دارد.
رییس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: جای دیگری که در آن خلأ تشکلی را حس کردم وزارت صنعت، معدن و تجارت بود و به نظر می‌رسد، اجابت درخواست‌ها بیش از توان ماست، بنابراین لازم است همه به تقویت توان تشکل‌ها برای قبول مسئولیت‌های بیشتر، کمک کنیم.
رییس پارلمان بخش خصوصی کشور یادآور شد: در روز ملی صادرات نیز اعلام کردیم که سال آینده این روز را خود بخش خصوصی برگزار کرده و صادرکنندگان نمونه را نیز با معیارهای مشخص انتخاب خواهد کرد، این تصمیم بزرگی است که عملی شدن آن یک همت جمعی را می‌طلبد.
جلال‌پور عنوان کرد: باید همه تلاش کنیم تا تشکل‌گرایی و کثرت تشکلی در کشور شکل بگیرد، زیرا متاسفانه اقتصاد ایران در سال‌های گذشته از این موهبت محروم بوده و سهم تشکل‌ها در اقتصاد کشور بسیار اندک است و افزایش این سهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

همچنین ببینید

طرح رتبه‌بندی تشکل‌ها اجرایی می‌شود

ششمین جلسه کمیسیون تشکل های اتاق اصفهان با حضور سرپرست معاونت تشکل های اتاق ایران ...