خانه > اخبار ویژه > توسعه منابع انسانی؛تعالی سازمانی

توسعه منابع انسانی؛تعالی سازمانی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای ایجاد تغییر و تحول در کشور، نیازمند توسعه منابع انسانی هستیم تا از طریق این تحول بتوانیم برنامه‌های توسعه را پیش ببریم.

به گزارش صمت، علی ربیعی در همایش جایزه تعالی منابع انسانی که در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد با اشاره به اهمیت منابع انسانی در کشور خاطرنشان کرد: باید بررسی کرد که چگونه برخی کشورها که شبیه ما بودند، مسیر پیشرفت را میانبر زده و توسعه یافته‌اند.  وی در ادامه یادآور شد: برای توسعه نمی‌توان مسیر تک‌خطی که برخی از اقتصاددان‌ها پیشنهاد می‌دهند را دنبال کرد.

نخبه‌پروری را اشاعه دهیم
ربیعی با اشاره به مطالعاتی که روی برخی کشورها ازجمله برزیل، هند، مکزیک، سنگاپور و مالزی انجام شده است، گفت: این مطالعات نشان می‌دهد تغییرات بنیادی به‌ویژه در برخی کشورها مانند کره روی داده است که بدون تردید تمامی این کشورها حوزه‌های متحول شده‌شان با تاکید بر منابع انسانی بوده است. وزیر تعاون، کار و تعاون اجتماعی به نخبه‌گزینی و نخبه‌پروری اشاره و تصریح کرد: جهش برخی کشورها در حوزه آی‌تی را شاهد هستیم، بدون تردید اگر بخواهیم وضعیت کنونی را تغییر دهیم در این دنیای پرتلاطم جهانی که لحظه‌به‌لحظه متغیرهای جدید ایجاد می‌شود، متغیرهای گذشته تغییر ماهیت می‌دهند و سرعت این تغییرات بسیار بالاست، به‌طور قطع نیازمند برنامه‌ریزی روی افراد و منابع انسانی قوی هستیم. ربیعی با بیان اینکه شکل‌گیری و جذب نیرو باید در دولت اصلاح شود، با طرح این سوال که آیا دولت منبع اشتغال است یا باید نخبگان زمینه‌ساز اشتغال شوند،

همچنین ببینید

ایمنی وآموزش دو اقدام اصلی در ایمیدرو

ایمیدرو «ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست» و «آموزش مستمر و توسعه دانش» را به عنوان دو اصل ...