خانه > اخبار ویژه > خودروهایی که در جاده‌های ۱۲ کشور جهان می‌تازند

خودروهایی که در جاده‌های ۱۲ کشور جهان می‌تازند

عوامل مختلفی برای قرار گرفتن نام یک خودرو در فهرست پرفروش‌ترین‌ها موثر است؛ یک خودرو برای پرفروش شدن در یک کشور باید با توجه به اقلیم، سیاست‌های وارداتخودرو و سلیقه مردم آن کشور از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد.

معیارها برای خرید خودرو در کشورهای مختلف، متفاوت است و نمی‌توان گفت خودرویی که در بازار امریکا موفق شده در بازارهای دیگر هم موفق است. برای نمونه تویوتا کمری سال‌هاست که جزو پرفروش‌ترین‌های بازار امریکا است اما حتی در خود ژاپن هم نتوانسته تا این حد موفق باشد. هر چند بسیاری از فعالان این صنعت بر این باورند که در آینده نه‌چندان دور تنها فناوری، معیار انتخاب خودروها خواهد بود. تا آنجا که لوکا دمیو مدیرعامل بخش فروش آئودی در سخنرانی خود در نمایشگاه الکترونیک شانگهای، ادعا کرده که تا سال ۲۰۲۰م الکترونیک و ویژگی‌های دیجیتالی به‌عنوان مهم‌ترین معیار در انتخاب خودرو خواهند بود. در این گزارش پرفروش‌ترین خودروهای جهان در ۳ ماهه ۲۰۱۵م در ۱۲ کشور مختلف معرفی می‌شوند.

پرفروش‌ترین خودرو در کانادا
هوندا سیویک
پرفروش‌ترین خودرو در سال ۲۰۱۵م کانادا هوندا سیویک است. سیویک برای سومین سال متوالی است که سلطنت خود را در رده خودروهای کوچک حفظ می‌کند. دیگر خودروهای پرفروش در طول ۳ماهه ۲۰۱۵م هم شامل هیوندای النترا و تویوتا کرولا می‌شود. هوندا سیویک از یک موتور ۸/۱ لیتری با توان ۱۴۳ اسب‌بخار در دور ۶۵۰۰ و گشتاور ۱۷۵ نیوتن‌متری در دور ۴۳۰۰ برخوردار است و با داشتن وزن ۱۲۳۰ کیلوگرمی، به ازای هر ۶/۸ کیلوگرم یک اسب‌بخار در اختیار دارد. میانگین مصرف سوخت ترکیبی آن هم ۷/۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

همچنین ببینید

خروج خودرو پلاک موقت از کیش آزاد شد

از امروز خروج خودروی پلاک موقت با موتور ۲۵۰۰ سی سی و پایین تر از ...