خانه > اخبار ویژه > دولت با ۲ برنامه به حمایت تولید می‌آید

دولت با ۲ برنامه به حمایت تولید می‌آید

۳ طرح بزرگ صنعتی دولت با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، مهندس محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی ریاست‌جمهوری، سیدصفدرحسینی رییس صندوق توسعه ملی و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری در ابتدای ورورد به این استان با اشاره به ظرفیت‌های فراوانی که زنجان برای رشد و توسعه دارد، اظهار کرد: زنجان در زمینه معادن و کشاورزی استعدادهای فراوان و قابل توجهی دارد. ضمن اینکه زنجان با توجه به دارا بودن اماکن تاریخی می‌تواند در زمینه گردشگری نیز به رشد و توسعه قابل توجهی دست پیدا کند. معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به برخورداری استان زنجان از جوانان تحصیلکرده و ماهر اظهار کرد: استانی که چنین فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی دارد می‌تواند یکی از مهم‌ترین قطب‌های توسعه کشور به شمار می‌رود. جهانگیری با تاکید بر پیگیری مشکلات استان زنجان از سوی مسئولان گفت: برخی نظرات دولت نیز به مدیران استانی در جلسه شورای اداری منتقل خواهد شد تا مسئولان دستگاه‌های دولتی نیز در جریان تنگناها و مشکلات دولت قرار گیرند.

شکست تحریم با همت متخصصان
معاون اول رییس‌جمهور در مراسم افتتاح کارخانه آریارنگ درخشان با بیان اینکه افتخاری است که در میان تولیدکنندگان استان زنجان قرار دارم اظهارکرد: کشور در دوران سخت تحریم قرار دارد و مهندسان داخلی با خلاقیت و ابتکار و پیگیری توانسته‌اند واحدهای مهمی را به بهره‌برداری رسانده و در خدمت تولید کشور قرار دهند. اسحاق جهانگیری با اشاره به اینکه غربی‌ها خیلی تلاش کردند تا جلوی ورود ماشین‌آلات، تجهیزات و فناوری‌های روز دنیا را به کشور بگیرند، ولی موفق نشدند، افزود: این امر با تلاش سرمایه‌گذاران و همچنین متخصصان داخلی با شکست مواجه شد زیرا این واحدها با فرصت‌های شغلی فراوانی که ایجاد کردند در بخش زیادی نیازهای کشور را تامین کردند که از این نمونه می‌توان به واحد بسته‌بندی که در استان زنجان به بهره‌برداری رسیده است، اشاره کرد. معاون اول رییس‌جمهوری تصریح کرد: کشور به چنین واحدهایی نیازمند است و وجود چنین واحدهایی جبران‌کننده ضعف بسته‌بندی در کشور خواهد بود. این عضو کابینه دولت یازدهم اظهار کرد: این واحدها با سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی می‌توانند در بخش بسته‌بندی محصولات کشاورزی، مواد غذایی و سایر محصولات مفید باشند. زیرا دولت حضور کمرنگی در این بخش دارد و بخش خصوصی می‌تواند فعالیت چشمگیری در این عرصه داشته باشد. معاون اول رییس‌جمهوری افزود: گفته می‌شود بسته‌بندی ایران در زمینه محصولات مختلف دارای کیفیت لازم برای عرضه در بازارهای جهانی نیست که امید می‌رود با ایجاد چنین واحدهایی که از فناوری روز دنیا و ماشین‌آلات پیشرفته و دانش‌های های‌تک بهره‌مند هستند؛

همچنین ببینید

یزد قطب جدید سرب و روی ایران

دولت، مهم‌ترین ارگان و نهادی است که در هر کشوری زمینه‌ساز حرکت به سمت پیشرفت ...