خانه > اخبار ویژه > دو شرط رئیس جمهور برای ایجاد قطب سوم صنعت خودرو

دو شرط رئیس جمهور برای ایجاد قطب سوم صنعت خودرو

مشاور ارشد رئیس جمهور با اشاره به ایجاد قطب سوم خودروسازی در کشور گفت: ایجاد سومین مرکز خودروسازی کشور در منطقه آزاد چابهار مدتی مسکوت مانده بود تا پس از لغو تحریم ها بتوانیم با مشارکت خودروسازان معتبر آن ایجاد کنیم.

اکبر ترکان در گفت وگو با اقتصادنیوز با اشاره به این موضوع که ایجاد قطب سوم خودروسازی در چابهار منتفی نشده است، گفت: بحث ایجاد قطب سوم خودورسازی در دوره تحریم ها شکل گرفت از این رو شرکت‌هایی وارد مذاکره می‌شدند که دارای مشخصات مورد نظر ما برای تولید خودرو نبودند به همین خاطر چون می خواستیم بزرگان صنعت خودرو دنیا را در این کار شریک کنیم صبر کردیم تا تحریم ها لغو شود.

مشاور رئیس جمهور افزود: ما درحال حاضر به دنبال بهترین برندها برای سرمایه گذاری هستیم و قصد داریم با ایجاد قطب سوم خودروسازی هم رقیبی جدی برای دو خودروساز بزرگ کشور به وجود آوریم و هم اینکه الگویی جدید را در صنعت خودرو تجربه کنیم.

او افزود: رئیس جمهور برای ایجاد قطب سوم خودرو در چابهار دو شرط گذاشته‌اند، نخست آنکه ۵۱ درصد قطعات تولیدی در آن کارخانه ساخت داخل باشد و دیگر هم ۳۰ درصد از محصولات تولیدی به خارج از کشور صادر و در بازارهای رقابتی عرضه شود.

ترکان گفت: مطمئنا در قراردادی که با شریک تجاری مان برای ایجاد قطب سوم خواهیم بست این ملاحظات رئیس جمهوری را در نظر خواهیم گرفت تا محصولی در چابهار به تولید برسد که هم با حداکثر توان ساخت داخل تولید شده باشد و هم اینکه قابلیت صادراتی به سایر نقاط دنیا را داشته باشد.

همچنین ببینید

محمد رضا نجفی منش

دستورالعمل جدید مانع رقابتی شدن صنعت خودرو نیست

بر اساس خبری که آخر هفته گذشته روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت، تعرفه‌های واردات خودرو ...