خانه > اخبار > اقتصادی > رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبرداد: ارائه تسهیلات مالیاتی با هدف افزایش اشتغال

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبرداد: ارائه تسهیلات مالیاتی با هدف افزایش اشتغال

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از ارائه تسهیلات مالیاتی به واحدهای تولیدی و خدماتی با هدف افزایش اشتغال در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم خبرداد.
به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سید کامل تقوی‌نژاد با اشاره به اصلاح ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم، گفت: مشوق‌های جدید مالیاتی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از ابتدای سال ۹۵ اجرا خواهدشد.
وی با بیان اینکه در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم تسهیلاتی به منظور افزایش اشتغال درنظر گرفته شده‌است، اظهارداشت: براین اساس واحدهای تولیدی، معدنی و خدماتی که در زمان بهره‌برداری دارای بیش از ۵۰نفر نیروی‌کار شاغل باشند، چنانچه در دوره معافیت، هر سال نیروی کار شاغل خود را نسبت به سال قبل حداقل ۵۰درصد افزایش‌دهند، به ازای هر سال افزایش کارکنان، به دوره برخورداری مالیات با نرخ صفر، یک سال اضافه می‌شود.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اضافه‌کرد: تعداد نیروی‌کار شاغل و همچنین افزایش اشتغال نیروی‌کار در هر واحد با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارائه اسناد و مدارک مربوط به فهرست بیمه تامین اجتماعی کارکنان محقق می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در صورت کاهش نیروی کار از حداقل افزایش ۵۰درصدی در سال بعد از استفاده از این مشوق، مالیات متعلق در سال کاهش مطالبه و وصول می‌شود، گفت: افرادی که بازنشسته، بازخرید و مستعفی می‌شوند، کاهش محسوب نمی‌شود.
تقوی‌نژاد خاطرنشان‌کرد: ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی شرط برخورداری از نرخ صفر و هرگونه معافیت یا مشوق مالیاتی است.

همچنین ببینید

ربیعی: سامانه ثبت نام کارورزی از شنبه شروع به کار می کند

رئیس کارگروه اشتغال ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از راه اندازی سامانه ثبت نام کارورزی برای ...