خانه > اخبار > اقتصادی > رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور: سیاست های مالیاتی با حاکمیت شرکتی ارتباط تنگاتنگ و متقابلی دارد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور: سیاست های مالیاتی با حاکمیت شرکتی ارتباط تنگاتنگ و متقابلی دارد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سیاست های مالیاتی ارتباط تنگاتنگ و متقابلی با حاکمیت شرکتی دارد.
به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سید کامل تقوی‌نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور امروز چهارشنبه ۲۸ بهمن ماه در دومین همایش ملی حاکمیت شرکتی در راستای اقتصاد مقاومتی که با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، مدیران عامل شرکت ها، فعالان اقتصادی، اساتید دانشگاهی و صاحبنظران این حوزه در دانشگاه الزهرا برگزار شد، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در کنار سایر برنامه‌ها و قوانین و مقررات بایستی در همه سیاست‌های اقتصادی کشور اجرا شود ازجمله بند ۱۷ سیاست اقتصاد مقاومتی که برمبنای آن، افزایش سهم درآمد مالیاتی در بودجه کشور تبیین و گنجانده شده است.
وی در ادامه افزود: بین حاکمیت شرکتی و سیاست های مالیاتی ارتباط تنگاتنگ و پیچیده‌ای وجود دارد و اثرات مقررات مالیاتی دامنه وسیعی از تصمیم‌گیری شرکت‌ها را دربر می گیرد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر نقش مهم مالیات در اقتصاد کشور، تصریح کرد: ارتباط بسیار مهمی بین حاکمیت شرکتی و سیاست های مالیاتی وجود دارد به طوری که هر قدر اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت‌ها شفاف‌تر باشد مدیران در پاسخگویی به ذی‌نفعان موفق‌تر خواهند بود. وی به رویکرد مودی محوری قانون مالیات ها نیز اشاره کرد و گفت: حاکمیتی شدن شرکت ها، امکان بهره مندی از تسهیلات نظام مالیاتی و همچنین مشوق های قانونی ازجمله نرخ صفر و برخی معافیت ها را فراهم می سازد.
تقوی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: نظام مند شدن و حاکمیت یافتن شرکت ها در نهایت منجر به تقویت تعهدگرایی و مسئولیت پذیری شرکت ها و ارتقای توان تولید در فضای سالم رقابتی و کاهش فرار مالیاتی در کشور خواهد شد.

همچنین ببینید

اخبار خوش مالیاتی برای تولیدکنندگان/حذف مالیات ارزش افزوده

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تولیدکننده را مانع جدی پیش ...