خانه > اخبار ویژه > رتبه یازدهم خودروسازی با پیوستن به باشگاه تولید جهانی

رتبه یازدهم خودروسازی با پیوستن به باشگاه تولید جهانی

محیط کسب‌وکار رقابتی، ‌پیش‌درآمد جهش‌های جهانی
پیشرفت در صنعت هنگامی به‌دست می‌آید که تمام صنایع ازجمله صنعت خودرو به سمت رقابتی شدن گام بردارند.به اعتقاد استاد دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت برای رسیدن به جایگاه یازدهم جهان در سال ۱۴۰۴، محیط کسب‌وکار کشور باید به سمت رقابتی شدن حرکت کند و عوامل اقتصادی‌ منطقی شود تا سرمایه به سمت تولید پیش رود.
امیرحسن کاکایی در گفت‌وگو با صمت اظهار کرد: در زمان تدوین سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، قرار بود که براساس اسناد بالادستی، فضای کشور به سمت رقابتی شدن در تمام محیط کسب‌وکار حرکت کند و این موضوع تنها به صنعت خودرو اختصاص نداشت.در حال‌حاضر نرخ‌ بهره‌های بانکی زیاد بوده و سیستم مالی و سرمایه‌گذاری کشور افت کرده است. هنگامی‌که بهره بانکی تا ۳۰درصد می‌رسد. در این شرایط امکان جذب سرمایه وجود ندارد که با این رویه نوسازی اتفاق نمی‌افتد، نوآوری به حداقل می‌رسد و امکان حرکت‌های جهشی گرفته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه باید برنامه‌ریزی‌ها در سطح کلان کشور تا سطح‌ بنگاه‌ها رقابتی باشد، گفت: زمان در حال گذر است و تا سال ۱۴۰۴، ۱۰ سال بیشتر باقی نمانده است. بنابراین در صورت نداشتن برنامه‌ریزی‌ امکان دارد به جایگاه تعیین شده دست نیابیم.
براساس این گزارش، ظرفیت‌های صنعت خودرو کشور از طریق جذب سرمایه‌گذاران خارجی و همکاری مشترک با خودروسازان بزرگ دنیا افزایش و وسعت خواهد یافت.از آنجایی که تنها یک دهه تا سال ۱۴۰۴ باقی مانده است، برنامه‌ریزی‌ها باید با سرعت بیشتر و کارشناسی موشکافانه‌تر، صنعت خودرو کشور را به جامعه جهانی معرفی کند و در این میدان رقابت با پیشی گرفتن از رقیبان، جایگاه یازدهم جهان را به‌دست آورد.

همچنین ببینید

محمد رضا نجفی منش

مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: هم‌اکنون میزان مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان بابت قطعات تولیدی ...