خانه > اخبار ویژه > ردپای تریلی‌ میوه‌های قاچاق در کف میدان

ردپای تریلی‌ میوه‌های قاچاق در کف میدان

در سال‌های اخیر بازار میوه‌ های خارجی بسیار داغ شده و مردم نیز تمایل دارند در جشن‌ها و مهمانی‌هایشان از این میوه‌ها استفاده کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ در حالی میوه‌های لوکس و گران قیمت وارداتی و قاچاق در بازار پیش چشم مردم جولان می‌دهند که عمده آن‌ها از مرزهای قاچاق وارد کشور شده‌اند. نیازی نیست به بازارهای میوه و تره‌بار بالای شهر بروید، در مناطق مرکزی شهر هم کم نیستند مغازه‌هایی که انواعی از میوه‌های لوکس و عجیب و غریب را با قیمتی عجیب و غریب‌تر عرضه می‌کنند. حتی خیلی وقت‌ها چنین میوه‌هایی در چهارچرخ‌ها و یا وانت‌هایی که گوشه و کنار خیابان‌ها وجود دارد، دیده می‌شود.

میوه‌های خوش آب و رنگی که بنا به تأکید مسئولان بهداشتی قابل اعتماد نیستند. با این وجود در بازار کشورمان می‌توان نمونه‌هایی از میوه‌های تمام کشورهای دنیا را مشاهده کرد. از انگور شیلی گرفته تا گلابی آمریکایی، آناناس فیلیپینی، لیموترش ترکیه‌ای، پرتقال مصری، توت فرنگی ترکیه‌ای، سیب فرانسوی، سیب ترکیه‌ای، سیب شیلی، شلیل و آلوی چینی، سیر چینی میوه‌هایی هستند که امروزه در میدان بزرگ تره‌بار و بازارهای شمال تهران خودنمایی می‌کند.

میوه‌های نوبرانه جدید و مشتریان پرپا قرص
تا پیش از این از میان میوه‌های نوبرانه چغاله بادام و توت فرنگی بیش از دیگر میوه‌ها مشاهده می‌شد که چند وقتی است که میوه‌های نوبرانه جدید دیگری نیز به بازار اضافه شده و در این میان زردآلو و طالبی البته با قیمت‌های سرسام آور و در دسترس برای همه مردم توانسته حال و هوای بازار میوه را تشدید کند، اما میوه‌های زمستانی همچنان مشتریان پروپاقرص خود را در بازار حفظ کرده و حتی قیمت آن‌ها نیز چندان کاهش نداشته است.

همچنین ببینید

انتظارات ۹ گانه بخش خصوصی از دولت دوازدهم/ بخش اول

پیرو خبر ((بخش خصوصی و دولت دوازدهم ))  انتظارات  ۹ گانه بخش خصوصی از دولت ...