خانه > اخبار ویژه > رونق استان بوشهر با توسعه دریامحور

رونق استان بوشهر با توسعه دریامحور

استان بوشهر دارای فرصت‌ها و ظرفیت‌های بسیاری در حوزه دریایی است. این فرصت‌ها شامل صنایع دریایی، کشتی‌سازی، گردشگری، حمل‌ونقل دریایی، نفت و گاز و انرژی و دیگر موارد می‌شود. بیش از ۹۰۰ کیلومترساحل در کنار خلیج‌فارس این استان را مستعد توسعه در صنایع دریایی کرده است و مدیران استانی تصمیم بر توسعه دریا محور گرفته‌اند.


مهندس محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت پنجشنبه گذشته، هفتم آبان به استان بوشهر سفر کرد و از ظرفیت‌های این استان در زمینه‌های مختلف اعم از نفت و انرژی تا ظرفیت‌های دریایی بازدید و بر توسعه دریامحور، رونق اقتصادی و خروج استان از رکود تاکید وتامین تسهیلات مورد نیاز برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی که دچار مشکل شده بودند را تصویب کرد.
با سیدحسین حسینی محمدی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر درباره برنامه‌هایی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در سفر به این استان به منظور توسعه صنعتی و رونق اقتصادی بوشهر در نظر گرفته شده است، به گفت‌وگو نشستیم.

به گفته استاندار بوشهر، توسعه این استان دریا محور است. نظر شما در این باره چیست؟
یکی از بخش‌های قابل سرمایه‌گذاری در استان بوشهر، صنایع دریایی است. همچنین فرصت‌ها و ظرفیت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در دیگر صنایع نیز وجود دارد. صنایع پتروشیمی، تجارت و گردشگری نیز شامل توسعه دریایی می‌شوند و منظور از توسعه دریامحور تنها صنایع دریایی نیست بلکه حوزه‌های مختلف مانند گردشگری، صادرات و پتروشیمی را نیز شامل می‌شوند. همچنین امکان سرمایه‌گذاری و ایجاد واحدها و فعالیت‌هایی که در نزدیکی دریا می‌توانند شکل بگیرند و رقابت‌پذیر باشند نیز مهیاست.

همچنین ببینید

ایران ۱۰میلیارد دلار پتروشیمی صادر کرد

معاون وزیر نفت با اشاره به افتتاح و راه‌اندازی ۵ طرح جدید پتروشیمی تا بهمن ...