خانه > اخبار ویژه > رونمایی از بمب ایران خودرو/ پارس‌خودرو ۱۰۰۰ میلیارد تومان می‌ارزد

رونمایی از بمب ایران خودرو/ پارس‌خودرو ۱۰۰۰ میلیارد تومان می‌ارزد

خودروسازی ایران هفته گذشته را با حواشی خاصی پشت سر گذاشت. در این هفته بود که ارزش کارخانه پار‌س خودرو هزار میلیارد تومان عنوان شد، رئیس شورای رقابت اعلام کرد می‌خواهند از قیمت‌گذاری خودرو بیرون بیایند و ایران خودرو نیز از بمب خود رونمایی کرد.

به گزارش گروه اقتصاد رویکرد، رویارویی رسانه ای ایران خودرو و پژو را می‌توان حاشیه‌ای ترین خبر هفته گذشته صنعت خودرو کشور دانست، اتفاقی که نشان داد این دو خودروساز بزرگ چندان از روند مذاکرات با یکدیگر راضی نیستند.

جرقه این جنگ لفظی را فرانسوی‌ها زدند، چه آنکه پایگاه خبری چلنج فرانسه در مطلبی مدعی شد که «شرکت پژو سیتروئن از مذاکره بی پایان با ایران خودرو به ستوه آمده بنابراین تصمیم گرفته تا کمتر از دو هفته دیگر، پرونده این مذاکرات را به‌صورت علنی روی میز بگذارد.» این پایگاه خبری در ادامه آورده بود که «شرکت پژو سیتروئن به‌طور رسمی وضع مذاکرات با ایران خودرو را اعلام خواهد کرد تا طرف ایرانی خود را تحت فشار قرار دهد؛ در واقع پژو می‌خواهد به رجزخوانی‌ها و اقدامات تحریک‌آمیز ایران خودرو (در مورد شراکت دوباره با پژو) پایان دهد.»

چلینج در ادامه گزارش خود، به نقل قولی از کارلوس تاوارس، مدیرعامل پژوسیتروئن اشاره کرده که گفته «من مشکلات را مشاهده می‌کنم؛ به ما حمله می‌کنند و مقالات بسیار تهاجمی علیه مان در مطبوعات منتشر می‌شود، تنها به این دلیل که ایران را ترک کرده‌ایم.»

انتشار این مقاله در حالی بود که مدیرعامل ایران خودرو بلافاصله پاسخ فرانسوی ها را داد و تاکید کرد پژو تنها در صورت رعایت شروط موردنظر، می تواند به «جاده مخصوص» بیاید. هاشم یکه‌زارع با بیان اینکه اظهارات فرانسوی ها مصرف داخلی دارد، تاکید کرده بود که سهامداران پژو، این شرکت را بابت تاخیر در آمدن به ایران، تحت فشار شدید قرار داده اند.

همچنین ببینید

جزییات عرضه ۲۰۰۸ از زبان مدیرعامل ایکاپ

مدیرعامل ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) از عرضه فیس لیفت ٢٠٠٨ با بیشترین ...