خانه > اخبار ویژه > زمان مناسب برای خرید خودرو

زمان مناسب برای خرید خودرو

خرید در زمان رکود بهترین فرصت برای خریداران است. جمله‌ای که بسیاری از کارشناسان اقتصادی در زمینه خرید کالاهای بادوامی چون مسکن و خودرو به مردم پیشنهاد می‌دهند.در تازه‌ترین اظهار‌نظر علی‌ طیب‌نیا، وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز براساس همین منطق اقتصادی، شرایط کنونی بازار را بهترین وضعیت برای خرید کالاها دانسته و تاکید کرده که این پیشنهاد را به‌عنوان وزیر اقتصاد به مردم ارائه نمی‌دهد بلکه به‌عنوان یک شهروند و کارشناس اقتصادی چنین توصیه‌ای دارد؛ بنابراین اگر کسی قصد خرید کالایی را دارد، حتما و حتما اکنون بهترین فرصت برای مراجعه به بازار است.ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی نیز معتقد است مشتریان نباید بازار کنونی را از دست بدهند. سیف در حالی این پیشنهاد را به مشتریان خودرو می‌دهد که نزدیک به ۷ ماه است که مشتریان با بازار خودرو قهر کرده‌اند و دلخوری طولانی‌مدت آنها از قیمت و کیفیت باعث شده تا بازار در رکود عمیقی فرو برود.

با این حال این دو مقام مسوول براساس این نظریه مشتریان را تشویق به خرید خودرو کرده‌اند. بسیاری از کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که خرید در زمان رکود بهترین فرصت برای مشتریان است زیرا قیمت کالاها بعد از خاتمه رکود به‌دلیل افزایش یکباره تقاضا و کاهش عرضه گران می‌شود؛ بنابراین کسانی سود می‌برند که خرید خود را در زمان رکود انجام داده‌اند. مسوولان دولتی در حالی این پیشنهاد را به مردم ارائه می‌کنند که در شرایط کنونی قیمت برخی خودروها در بازار با قیمت کارخانه یکسان شده و در برخی موارد نیز شاهد کاهش زیرقیمت کارخانه هستیم. با این حال مشتریان حاضر به خرید خودرو نشده‌اند. به‌دلیل افزایش مشکلات نیز خودروسازان دست به دامن دولت شده‌اند تا ضمن دریافت کمک‌های مالی برای حل مشکل تولید، بانک‌ها با ارائه تسهیلات آسان به مشتریان سمت تقاضا را در بازار تحریک کنند.

دولت نیز بر همین اساس در بسته خروج از رکود همه توجه خود را به حل مشکل تقاضا معطوف کرده است و با ارائه روش‌های مختلف قصد دارد، بازار سرد خرید و فروش خودرو در کشور را گرم کند و جانی دوباره به آن دهد.بنابراین در شرایطی که هدف دولت افزایش قدرت خرید مشتریان است، سوالی که برای بسیاری از مشتریان به‌وجود آمده این است که آیا اکنون زمان مناسبی برای خریدن خودرو است؟کارشناسان بازار خودرو معتقدند که شرایط حال حاضر بهترین زمان برای خرید است؛ زیرا وضعیت به‌گونه‌ای است که از یکسو قیمت خودروها در بازار کاهش یافته است و از سوی دیگر شرکت‌های خودروساز که تاکید بسیاری بر افزایش قیمت محصولات خود در سال جاری داشته‌اند از این خواسته خود دست کشیده‌اند؛ بنابراین در شرایط کنونی که مشتریان فرمان بازار را به دست گرفته‌اند، بهترین شرایط برای خرید خودرو است.

همچنین ببینید

خروج خودرو پلاک موقت از کیش آزاد شد

از امروز خروج خودروی پلاک موقت با موتور ۲۵۰۰ سی سی و پایین تر از ...