خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار ویژه > سرزمین لاله‌های واژگون، میزبان سرمایه‌گذاران گردشگری

سرزمین لاله‌های واژگون، میزبان سرمایه‌گذاران گردشگری

۴ فصل بودن چهارمحال و بختیاری با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی موجود در این استان، موجب شده تا چهارمحال و بختیاری به‌عنوان یکی از مقصدهای مسافران در تمام فصل‌های سال باشد تا برگ دیگری از صنعت به نام گردشگری در این استان ورق بخورد.

صنعتی که به گفته کارشناسان در صورتی که به آن توجه شود می‌تواند بخش بزرگی از معضل بیکاری جوانان استان را بر طرف کند. البته تحقق این امر نیازمند ایجاد برخی زیرساخت‌ها با همکاری سازمان‌های مربوط خواهد بود تا علاوه بر رونق اقتصادی باعث ایجاد و فعال شدن برخی دیگر از صنایع مانند صنایع‌دستی، هتل‌داری و… شود به گونه‌ای که رشد ۳۵درصدی جذب گردشگر داخلی و ۴۵درصدی گردشگر خارجی در نیمه نخست امسال گواهی بر این امر است.اهمیت توسعه گردشگری در چهارمحال و بختیاری موجب شد تا معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری در کارگروه گردشگری با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران در این صنعت با اعطای تسهیلات کم‌بهره اظهار کند: باید به معرفی چهارمحال و بختیاری به‌عنوان قطب گردشگری اهمیت بیشتری داد زیرا آموزش و پژوهش علمی در زمینه گردشگری استان هنوز مغفول مانده است.گودرز امیری می‌افزاید: رونق گردشگری در استان به ارائه طرح‌های مناسب گردشگری و حمایت از سرمایه‌گذاران با اعطای تسهیلات کم‌بهره و درازمدت نیاز دارد. البته ایجاد فضا برای تولید و عرضه فرهنگی و آیین‌نامه‌های سنتی، تاریخی و مذهبی در برنامه پنجم کمرنگ بوده و در این قانون باید به آن اهمیت ویژه داده و جایگاه آن در قانون مشخص شود.
وی تصریح می‌کند: در برنامه قانون ششم توسعه باید زمینه برای ایجاد کمپین‌های عشایری و روستایی در چهارمحال و بختیاری برای فصل‌های مختلف پیش‌بینی شود تا امنیت گردشگران خارجی برای ورود بیشتر به استان فراهم شود. این در حالی است که طبیعت‌گردی در استان به ویژه در بخش محیط‌زیست مورد کم‌توجهی قرار گرفته که باید در قانون ششم توسعه به آن توجه بیشتری شود.

همچنین ببینید

پیش‌بینی ثبت رکورد صادرات تا ۸ میلیون تن

روز سه‌شنبه رئیس هیات عامل ایمیدرو با هیات رئیسه انجمن علمی مهندسی متالورژی و مواد ایران ...