خانه > اخبار > اقتصادی > سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری دولت یازدهم در بخش آب و کشاورزی

سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری دولت یازدهم در بخش آب و کشاورزی

دولت تدبیر و امید تاکنون ۱۰ میلیارد دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی را در زمینه آب و کشاورزی سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی، سید صفدر حسینی رییس هیات عامل صندوق توسعه صندوق توسعه ملی با اعلام این خبر افزود: بیش از ۴ هزار میلیارد تومان نیز به لحاظ ریالی از منابع صندوق توسعه ملی به آب و کشاورزی تخصیص داده شده است.

وی در همین حال اختصاص این میزان اعتبار از صندوق توسعه ملی به بخش آب و کشاورزی را در تاریخ ایران، قابل توجه دانست.

صفدر حسینی ابراز امیدواری کرد در فضای پساتحریم، شرایط سرمایه گذاری در طرح های کلان بخش کشاورزی از منابع صندوق توسعه ملی بهتر شود.

صندوق توسعه ملی با توجه به کاهش قیمت جهانی نفت و درآمدهای ارزی کشور، بر برنامه ریزی دقیق تر و بهتر در مورد منابع کمیاب صندوق تاکید دارد و به طرح هایی با بازدهی بالا و دارای توجیه اقتصادی توجه نشان می دهد.

دکتر صفدر حسینی دو شرط برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی قایل است، نخست این که طرح های اقتصادی در حوزه کشاورزی و سایر حوزه ها، مولد و زاینده ثروت باشد و منابع پرداخت شده به بانک ها عودت داده شود و دوم آن که ، طرح ها از توجیه اقتصادی و فنی برخوردار باشد یا سرمایه گذار، اهلیت کافی داشته باشد.

صندوق توسعه ملی براساس ماده ۸۴ قانون برنامه پنجم توسعه با هدف تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت، گاز و میعانات گازی و فرآورده های نفتی به ثروت های ماندگار، مولد و سرمایه های زاینده اقتصادی و حفظ سهم نسل های آینده از منابع نفت و گاز تشکیل شده است.

صندوق توسعه ملی در تهران مستقر است و در سایر نقاط کشور، شعبه ای ندارد. اموال و دارایی های این صندوق متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین ببینید

یزد قطب جدید سرب و روی ایران

دولت، مهم‌ترین ارگان و نهادی است که در هر کشوری زمینه‌ساز حرکت به سمت پیشرفت ...