خانه > اخبار > اقتصادی > درخواست اختصاص ۲ میلیارد دلار اعتبار برای پشتیبانی از بخش معدن در سومین گردهمایی مدیران ایمیدرو

درخواست اختصاص ۲ میلیارد دلار اعتبار برای پشتیبانی از بخش معدن در سومین گردهمایی مدیران ایمیدرو

سنگان تا ۲ سال دیگر ۳۰ میلیون تن کنسانتره و گندله تولید می‌کند

سومین گردهمایی مدیران شرکت‌ها و مجریان طرح‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی برگزار شد. رییس هیات عامل ایمیدرو در این گردهمایی خواستار اختصاص ۲میلیارد دلار اعتبار برای پشتیبانی از بخش معدن شد.

مهدی کرباسیان در این مراسم که استاندار تهران نیز در آن حضور داشت، گفت: می‌توان با اختصاص ۲میلیارد دلار اعتبار از سوی صندوق توسعه ملی به بخش معدن از فعالیت‌های بخش خصوصی در معادن مانند صندوق بیمه سرمایه‌گذاری‌های معدنی و اکتشاف و همچنین انجام امور زیربنایی در این بخش حمایت کرد. وی در ادامه اظهار کرد: این اعتبار برای امور زیربنایی و پشتیبانی از فعالیت‌های بخش خصوصی در معادن همچون صندوق بیمه سرمایه‌گذاری‌های معدنی و اکتشاف صرف خواهد شد. کرباسیان با تاکید بر اینکه فقط یکبار چنین رقمی برای بخش معدن نیاز است، افزود: افزایش سرمایه صندوق بیمه معدن به ۵۰۰میلیون دلار می‌تواند از توسعه فعالیت‌های معدنی شرکت‌های خصوصی حمایت کند این در حالی است که به تازگی با حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی، سرمایه این صندوق حمایتی، به ۱۱۰میلیارد تومان رسیده اما برای ایجاد رونق در این بخش نیاز به سرمایه بیشتری است. وی ادامه داد: فعالیت‌های اکتشافی نیز که از ۲ سال گذشته آغاز شده در حال ثمر دادن است اما اثرات اکتشافات جدید در ۲ تا ۳ سال آینده بیش از پیش نمایان می‌شود و ذخایر جدید و مطمئنی برای توسعه این بخش فراهم می‌کند. رییس هیات عامل ایمیدرو، تاکید رهبر معظم انقلاب بر توسعه بخش معدن در اقتصاد مقاومتی را نشان توانمندی این حوزه برای تولید ثروت و اشتغالزایی خواند و گفت: ایجاد زیرساخت‌های اساسی مانند حمل‌ونقل زمینی، ریلی و دریایی برای تحقق اهداف کلان این بخش و صنایع معدنی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

همچنین ببینید

ایمیدرو ۸۵ درصد برنامه خود را فعال کرد

در ۴سال گذشته، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اقدامات موثری را ...