خانه > اخبار > اخبار خانه > صنعت قطعه سازی به تشکیل یک مجموعه کامل نیازمند است

صنعت قطعه سازی به تشکیل یک مجموعه کامل نیازمند است

به گزارش  روابط عمومی خانه صنعت و معدن تهران و به نقل از خبرخودرو، عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان گفت: اصولا در دنیا مجموعه سازان را چند دسته مجزا تشکیل می دهند که از صفر تا صد ساخت را به عهده دارند.

محمدرضا نجفی منش در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو، اظهار داشت: هرکدام از این دسته ها به طور جداگانه قطعات و سیستم های خودرو را ساخته و به خودروساز تحویل می دهند که در این مرحله خودروساز این اجزا را کامل و خودرو را می سازد.به طور مثال درب خودرو به صورت کامل با تمام جزییات ساخته شده و خودروساز فقط این اجزا را به هم متصل می نماید.

وی در ادامه افزود: روشی که در دنیا مرسوم است و از این طریق ساخت خودرو صورت میگیرد ساخت خودرو توسط یک سازنده است. بهتر است این عمل توسط یک سازنده انجام پذیرد ولی این موضوع در ایران به وجود نیامده است که البته تلاش بر این است که این امر در صنعت خودروسازی کشور نهادینه گردد.

نجفی منش تصریح کرد: در این روش سازنده دسته اول سازنده سیستم ها و دسته دوم سازنده مجموعه ها و بعد اجزا و قطعات است که اجزا و قطعاتی مثل موتور، فن، لنت، فنر، پیچ توسط آنها ساخته می شود.

وی در خصوص ایجاد مجموعه سازان تصریح کرد: بهتر است ادغام در مجموعه های کوچک قطعه سازی صورت گیرد و یک مجموعه کامل و مستقل تشکیل شود و به قطعه سازان و مجموعه سازان بزرگ دنیا متصل شده و صنعت خودروسازی در این راستا حرکت نماید.

نجفی منش در ادامه افزود: در حال حاضر به این موضوع پرداخته شده و در حال بررسی است اما باید شرایطی به وجود بیاید که مجموعه ساز کامل باشد که نهایتا خروجی آن تولید با کیفیت وهزینه معقول و مناسب باشد.

وی در خصوص نوسان کیفی موجود در ساخت قطعات بیان کرد: نوسان کیفی وجود ندارد و خودروسازان در حال انجام کار می باشند و مشکلی در این زمینه مشاهده نمی شود.

سخنگوی انجمن قطعه سازان همچنین با اشاره به لزوم نوسازی ماشین آلات قدیمی و فرسوده، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ماشین آلات قدیمی و فرسوده نیستند. البته نوسازی باید همیشه صورت گیرد و به این نوسازی با ورود تکنولوژی های  جدید ضروری خواهد بود.

نجفی منش در پایان افزود: به طور کلی قطعه ساز، مجموعه ساز و خودروساز باید با ایجاد تعاملات جهانی زمینه ساز ورود دانش روز دنیا به کشور باشند و این اتفاق مستلزم اتصال و ارتباط با خودروسازان جهانی می باشد که در نهایت با تولید خوردوهای مناسب با قیمت مطلوب سطح بازار داخلی ارتقا خواهد یافت.

همچنین ببینید

کیفیت دغدغه اصلی شورای سیاست گذاری خودرو است

به نقل از  خبر خودرو، یک فعال صنعت قطعه سازی کشور در خصوص سطح استانداردهای ...