خانه > اخبار > اقتصادی > طلا به دنبال ثبت بهترین هفته 4 سال اخیر/هر اونس 1243 دلار

طلا به دنبال ثبت بهترین هفته 4 سال اخیر/هر اونس 1243 دلار

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، بازارهای سهام آسیا با توجه به نگرانی‌ها در مورد سلامت بانک‌های اروپایی و چشم‌انداز اقتصادی جهان با افت مواجه شدند. شاخص جهانی MSCI با افتی ۲۰ درصدی مواجه شده است.

با توجه به کاهش بازده اوراق خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۱۲ و همچنین صعود ین ژاپن به بالاترین سطح ۱۵ ماهه خود در برابر دلار، طلا همچنان به عنوان یک دارایی امن به رشد خود ادامه می‌دهد.

هر اونس طلا که در معاملات پنجشنبه با رسیدن به قیمت هزار و ۲۶۰ دلار و ۶۰ سنت بالاترین سطح یک سال اخیر خود را تجربه کرد. امروز اما طلا با کاهش ۰.۹ درصدی هزار و ۲۴۲ دلار و ۷۰ سنت معامله شد.

یک معامله‌گر مستقر در سیدنی اعلام کرد: «ما در حال مشاهده نبرد برای کیفیت هستیم. در حال حاضرETF از طلا پر شده است.» گفتنی است دارایی‌ها در صندوق SPDR بزرگترین صندوق حمایتی طلا (ETF)با رشد دو درصدی در روز پنجشنبه مواجه شد.

بانک ANZ اعلام کرد که احساس ریسک‌گریزی باعث شده تا طلا به عنوان بهترین کالای سال ۲۰۱۶ لقب بگیرد. یوچی ایکمیزو در استانداردبانک توکیو اعلام کرد: « سطح ۱۳۰۰ دلاری امکان‌پذیر خواهد بود اگر بازار سهام به سقوط خود خاتمه ندهد.»

جفری گاندلاخ، مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری دابل‌لاین اعلام کرد که با از دست رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران به بانکهای مرکزی، طلا احتمالا به سطح ۱۴۰۰ دلاری خواهد رسید.

اظهارات جانت یلن نیز موجب حمایت از قیمت طلا شد. در حالی که یلن اعلام کرد که در سال جاری افزایش تدریجی نرخ بهره وجود خواهد داشت، بازارها احتمال افزایش نرخ بهره را در سال جاری بسیار کم می‌دانند.

همچنین ببینید

بازار نفت به تحولات دمشق چشم دوخت

قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل حملات هوایی امریکا به سوریه ...